Naga MarketsBitcoin BTCPo wtorkowych spadkach o 2,5%, Bitcoin kontynuował deprecjację również w środę co doprowadziło ostatecznie do wybicia poziomu wsparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów. Spadki kontynuowane są również w czwartek, ich zakres jest jednak marginalny. Jak twierdzi Tomasz Rozmus, prezes giełdy Tokeneo, osłabienie najstarszej z kryptowalut może wywołać rynkową panikę i wzmożoną wyprzedaż cyfrowych aktywów. Na rynku altcoinów – w ślady za BTC – podążają najsilniej Bitcoin SV oraz Dash tracę ponad 5%, na trzeciej pozycji znajduje się natomiast Litecoin, który zmniejsza swoją wartość o 4,8%.


Bitcoin narusza psychologiczną barierę. Do wybicia ważnych minimów przez BTC nadal jednak trochę brakuje

Chociaż naruszenie poziomu 8 tysięcy dolarów – w czwartek, o godzinie 08:10 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego BTC płacono 7975 dolarów – może niepokoić inwestorów, to strefa wsparcia obowiązująca od końca września jest zdecydowanie szersza i obejmuje swoim zakres obszar co najmniej 200 dolarów poniżej psychologicznego wsparcia (co wdać po dolnych knotach świec oraz chwilowych spadkach z pierwszej połowy października). Nie zmienia to oczywiście faktu, że na rynkach doszło do wzrostu paniki, co widać między innymi po wyprzedaży altcoinów.

„Może dojść do dużej paniki na Bitcoinie. Bardzo niebezpieczny ruch cen o bardzo silnym wolumenie jaki nastąpił w godzinach popołudniowych w trakcie sesji 16 października może prowadzić do próby wybicia poziomu wsparcia. Jeżeli taki scenariusz będzie miał miejsce, duża część graczy może w panice wyprzedawać swoje walory, powodując dużą podaż na rynku. Panika to okazja do tanich zakupów – czy ktoś manipuluje wykresem celem zebrania dużego wolumenu?” – komentuje i jednocześnie zadaje pytanie Tomasz Rozmus podczas porannego programu Crypto Flash emitowanego na antenie Comparic24.tv.

Od strony technicznej, wybicie 7,8-8,0 tys. dolarów oznaczałoby otwarcie dogi do kolejnych poziomów wsparcia, a te znajdują się na 7 tys. dolarów, a następnie na wysokości minimów z września i października ubiegłego roku, czyli tysiąc dolarów niżej.

Bitcoin penetruje ważną strefę wsparcia. Czy może spaść niżej? Tradingview.com
Bitcoin penetruje ważną strefę wsparcia. Czy może spaść niżej? Tradingview.com

Rynek altcoinów traci jeszcze mocniej: Bitcoin SV, Dash i Litecoin liderami deprecjacji

W momencie publikacji artykułu, liderami spadków na rynku altcoinów pozostają BSV, Dash i LTC, które w ujęciu dobowym osuwają się o około 5%. Bitcoin SV pozostaje nadal w wąskim kanale zmienności i korzysta ze wsparcia na wysokości 84 dolarów, jednak Dash notuje najsilniejsze jednodniowe osunięcie od 26 września. Podobnie jak Bitcoin narusza również kilkutygodniową strefę wsparcia i balansuje na granicy istotnego poziomu 67,5 dolara.

Litecoin, odwzierciedlający mocno ruchy Bitcoina, traci trzecią sesję z rzędu i podobnie jak w środę testuje wsparcie na wysokości 52 dolarów. Wczorajsze zamknięcie sesji było najniższym od 5 marca bieżącego roku, naruszając lokalną strefę wsparcia. Gdyby ta została ostatecznie wybita i LTC pokonałby przy okazji okrągły poziom 50 dolarów, wtedy deprecjacja mogłaby rozszerzyć się zdecydowanie bardziej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here