Naga MarketsBitcoin poniżej 60 tys. dol. Kryptowaluta wraz z ethereum testuje 50 DMAKryptowaluty mocno spadły we wtorek, kontynuując osunięcia również w środę, a bitcoin (BTC) porusza się obecnie poniżej poziomu 60 tys. dol., zapisując na swoim koncie najgorszą sesję od września. Jego śladem podąża drugi pod względem kapitalizacji token ethereum (ETH), który testuje miesięczne minima oraz rynek altcoinów, który kolejny dzień z rzędu świeci się na czerwono.

  • Analitycy mówią o potencjalnym przegrzaniu rynku, a negatywne nastroje napędza nowy obowiązek raportowania podatkowego w Stanach Zjednoczonych
  • Spadki intraday bitcoina były najsilniejszy od niemal dwóch miesięcy, kryptowaluta korzysta jednak ze wsparcia w postaci średniej ruchomej z 50 ostatnich sesji (EMA)
  • W gronie 20 największych altcoinów spadków w przeciągu ostatniej doby nie notują jedynie dwa

Bitcoin i ethereum tracą mocniej w tym tygodniu, spadek pod istotne poziomy techniczne

Największy z cyfrowych tokenów tracił nawet 8,2% we wtorek, ostatecznie jednak zamykał dzień ze stratą 5,45% utrzymując się nad poziomem 60 tys. dol. Wcześniejszy test lokalnych dołków intraday na 58 661 dolarów był największym spadkiem od 24 września. Drugi w kolejności token ethereum spadł o ponad 10%, po czym również zmniejszył straty. Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 10% w ciągu ostatnich 24 godzin do 2,7 biliona dolarów, według trackera Coinpaprika.W trakcie środowej sesji bitcoin kontynuuje wyprzedaż i w tym momencie traci 1,15% kosztując niespełna 59,5 tys. dol. Drugi dzień z rzędu silniejszą deprecjację blokuje jednak 50-dniowa średnia ruchoma, na której zatrzymała się kryptowaluta.

Bitcoin poniżej 60 tys. dol. Kryptowaluta wraz z ethereum testuje 50 DMA
Bitcoin na wykresie dziennym. 50 DMA blokuje dalsze spadki

– Po kilku dniach zysków, w których bitcoin unosił się w pobliżu swojego historyczne szczytu, a wiele innych altcoinów zdołało osiągnąć nowe maksima, widzimy znaczące odreagowanie. Ekstremalna zmienność, do której rynek jest skłonny, może doprowadzić do potencjalnego efektu domina, jeśli pojawi się więcej negatywnych wiadomości – powiedział Walid Koudmani, zagraniczny analityk XTB Market.

Ethereum co prawda nie osunął się jeszcze poniżej 4 tys. dol., jednak tracił we wtorek niemal 8% i dodaje kolejne 1,13% w środę, również zatrzymując się na 50 DMA. Dzienne minima zostały rozrysowane na wysokości poziomu 4065 dol.

Bitcoin poniżej 60 tys. dol. Kryptowaluta wraz z ethereum testuje 50 DMA
Ethereum na wykresie dziennym. 50 DMA blokuje dalsze spadki

Akcje koncentrujące się na kryptowalutach również ucierpiały, a notowania giełdy kryptowalutowej Coinbase Global Inc, spadły w pewnym momencie o około 4%. MicroStrategy Inc., Marathon Digital Holdings Inc. i Riot Blockchain Inc. także traciły kilka punktów procentowych.

Wskaźniki techniczne sugerowały, że silna passa, która miała miejsce w ostatnim czasie na tym zmiennym rynku, zostanie wkrótce przerwana. Niektórzy analitycy przypisywali spadek nowym wymogom podatkowym dla walut cyfrowych, które są częścią wartej 550 mld dolarów ustawy infrastrukturalnej, którą prezydent Joe Biden podpisał w poniedziałek.

– Widzieliśmy, że ustawa infrastrukturalna została podpisana, co spowodowało odpływ inwestorów zaniepokojonych regulacjami i opodatkowaniem – powiedział Hayden Hughes, dyrektor generalny Alpha Impact, platformy social-tradingowej.

Ustawa nakłada nowe wymagania sprawozdawcze na “brokerów” kryptowalutowych, takich jak Coinbase, którzy regularnie świadczą usługi przeprowadzania transferów aktywów cyfrowych. Zgodnie z nowymi wymogami, firmy te muszą teraz dostarczać do amerykańskiej skarbówki informacje o swoich klientach, w tym: imię i nazwisko, adres i numer telefonu, wpływy brutto ze sprzedaży oraz wszelkie zyski lub straty kapitałowe.

Hughes przytoczył również obawy dotyczące Chin kontynuujących swoje regulacyjne zawirowania. Kraj będzie badał opcję nakładania karnych cen energii dla firm, które są zaangażowane w wydobycie kryptowalut, powiedziała rzeczniczka Narodowej Komisji Rozwoju i Reform Meng Wei na konferencji prasowej.

Tymczasem dyrektor finansowy Twitter Inc. powiedział w wywiadzie udzielonym w poniedziałek Dow Jones, że nie ma sensu inwestować gotówki firmy w aktywa kryptowalutowe, takie jak bitcoin. Współzałożyciel Twittera i dyrektor generalny Jack Dorsey jest jednym z najbardziej znanych zwolenników kryptowalut.

Bitcoin wzrósł w tym roku ponad dwukrotnie, a ethereum około sześciokrotnie. Obydwie waluty biły rekordy w zeszłym tygodniu w ferworze rajdu napędzanego przez spekulacyjny popyt i kontrowersyjne argumenty, że mogą one zabezpieczyć ryzyko inflacji.

– Wygląda na to, że jest to tylko korekta byczego sentymentu, który budował się na rynku – zmienność zmierzała w dół, opcje BTC skew weszły na negatywne terytorium – powiedziała Noelle Acheson, szefowa działu analiz rynkowych w Genesis Global Trading.

– Jeśli Bitcoin spadnie znacznie poniżej swoich późno-październikowych minimów wynoszących około 59 000 dolarów, będzie to oznaczać rozrysowanie niższego dołka, co sprawi, że będzie podatny na dalsze spadki – napisał w nocie Matt Maley, główny strateg rynkowy w Miller Tabak + Co.

Jednak spadek poniżej 50 000 dolarów – przed końcem miesiąca – spowodowałby zejście poniżej linii trendu biegnącej od lipcowych minimów. Oznacza to, że dalszy krótkoterminowy spadek nie spowoduje żadnych szkód technicznych, dodał.

Zonda

Litecoin (LTC) przewodzi spadkom 20 czołowych altcoinów

W gronie 20 największych kryptowalut praktycznie wszystkie tokeny notują wyraźne straty w przeciągu ostatniej doby. Przoduje im litecoin (LTC), który oddając 9% swojej wartości kosztuje 224,27 dol. Na drugim miejscu plasuje się natomiast terra (LUNA), która jest warta 42,17 dol., czyli o 7,5% mniej.

Pełna tabela spadków dostępna jest poniżej:

Bitcoin poniżej 60 tys. dol. Kryptowaluta wraz z ethereum testuje 50 DMA
Źródło: Coinpaprika.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda ciech | kurs dolar | kurs zl | pko akcje | pkn orlen cena akcji | pgnig giełda | comarch akcje wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here