Naga MarketsSpoglądając na notowania Bitcoina – największej i najpopularniejszej z walut wirtualnych – zauważymy, że pomimo lipcowych wzrostów, jego kurs od niemal trzech tygodni ponownie porusza się na południe. W skutek tych spadków notowania cyfrowego złota osunęły się aż poniżej 6 tys USD, a przypomnijmy, że jeszcze pod koniec lipca było ono wyceniane na 8500 USD.


Analizując poniższy wykres dostrzec możemy, że kurs BTC znajduje się obecnie niespełna 200 USD powyżej dość istotnego poziomu wsparcia, którego dokładnego przetestowania spodziewać moglibyśmy się w najbliższym czasie. Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, wówczas potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 5000 USD.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Willy Woo, respektowany analityk kryptowalut i aktywów cyfrowych już ponad dwa tygodnie temu prognozował gwałtowne spadki, w skutek których kurs osunie się poniżej 5000 USD, po czym wzrośnie w taki sam sposób, jak złoto podczas kryzysu finansowego na Wall Street w 2008 roku.

Nieco odmienne zdanie na temat przyszłej wyceny BTC ma natomiast firma Renaissance Macro Research, która uważa, iż spadki poniżej obecnie testowanego wsparcia mogą przynieść “nieodwracalne szkody” a sam BTC mógłby zostać “trwale osłabiony”. Najpopularniejsza kryptowaluta może w rzeczywistości stanąć w obliczu “kryzysu egzystencjalnego”.

Jeff daGraaf, szef działu technicznego Renaissance stwierdził w rozmowie z CNBC, że to jednak może być tylko wierzchołek bolesnej góry lodowej dla inwestorów. Przyznał on także, że w przypadku przekroczenia tego ważnego psychicznie poziomu wsparcia, zaleciłby inwestorom zajmowanie pozycji krótkich na BTC.

Słowa deGraafa są dla inwestorów kryptowalutowych złą wiadomością, tym bardziej, że jest on osobowością, na którą rynki zazwyczaj zwracają uwagę. Jako jeden z najbardziej cenionych prognostyków Wall Street od przełomu tysiąclecia, deGraaf został kilkakrotnie wyróżniony za dokładne przewidywania i bezkonkurencyjną analizę. Od 10 lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu analityków technicznych magazynu Investor, a w 2014 roku został wprowadzony do Sali Sław Investor’s Research Hall of Fame.

Paradoksalny wzrost wartości

Warto także zwrócić uwagę, że pomimo spadku wartości cyfrowego złota, jego udział w całym rynku znacząco wzrósł. Odsuwając nieco na bok aktualne notowania i wyceny walut wirtualnych dostrzec można trwające niemal od początku maja br. wzrosty dominacji Bitcoina. Tendencja ta okazuje się na tyle silna, że w miniony weekend udział BTC w całym rynku walut wirtualnych ponownie przekroczył 50%. W chwili obecnej cyfrowe złoto odpowiada dokładnie za 53,9% całego rynku co jest najlepszym rezultatem od 19 grudnia 2017 roku a więc od czasów, kiedy wyceniane było ono na niemal 20 tys. USD

Źródło: coinmarketcap.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWestpac: USD/JPY powinien utrzymać się przy psychologicznym poziomie
Następny artykułKomentarz giełdowy – dobre dane o PKB z Polski
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here