Naga MarketsBitcoin poniżej 50 tys. dol. Ether (ETH) I Litecoin (LTC) również silnie w dółDrugi dzień spadków na rynku bitcoina (BTC) spycha najstarszą kryptowalutę poniżej psychologicznego poziomu 50 tys. dol. oraz wywołuje silną korektę spadkową również na szerokim rynku cyfrowych aktywów. O kilkanaście procent osuwają się między innymi ether (ETH), Binance Coin (BNB) oraz Litecoin (LTC), a łączna kapitalizacja rynku kurczy się o prawie 12% spadając poniżej 1,5 bln dol.

  • Bitcoin rozpoczął spadki w poniedziałek przez chwilę tracąc nawet 17%, ostatecznie jednak zamykał dzień na sześcioprocentowym minusie
  • Wtorek przynosi kontynuację deprecjacji i w momencie przygotowywania artykułu kurs BTC osuwa się o prawie 9% (4900 dol.) i spada poniżej istotnego wsparcia 50 tys. dol.
  • Eksperci sugerują, że wyprzedaż z opóźnieniem wywołał wpis Elona Muska z soboty, w którym sugerował, że cena BTC i ETH wydaje się wysoka.

Bitcoin napędza silną korektę spadkową na rynku cyfrowych aktywów

Patrząc na listę 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji ciężko doszukiwać się na niej aktywa, które zyskuje. Dwucyfrowe spadki notują wszystkie najpopularniejsze aktywa: ether spada o 15% do poziomu 1590 dol., Binance Coin (BNB) oddaje również 15% swojej wartości i testuje 234 dol., XRP spada o 11% do poziomu 0,52 dol., a Litecoin testuje 187 dol. osuwając się o prawie 16%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli bitcoin nie obroni psychologicznego dla siebie pułapu 50 tys. dol., wtedy może to oznaczać otwarcie drogi do głębszej korekty spadkowej. Wyraźniejsze wsparcie wyznacza natomiast dopiero szczyt z 8 stycznia na wysokości poziomu 40-42 tys. dol.

Bitcoin mocno traci drugi dzień z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Według agencji prasowej Reutera wtorkowa deprecjacja wynika z rosnących obaw inwestorów o krótkoterminową wycenę najstarszej kryptowaluty oraz realizację zysków przez dużych graczy lewarowanych.

Spadek ma miejsce pomimo szerokiej wyprzedaży dolara amerykańskiego, koreluje jednak z niedźwiedzimi nastrojami na Wall Street, gdzie w poniedziałek spadały wszystkie główne indeksy.

– Rynek piął się w górę niemal bez przeszkód od początku miesiąca i w pewnym stopniu od początku roku. Korekta spadkowa jest całkowicie zdrowa i normalna – powiedział James Quinn, dyrektor zarządzający platformy aktywów cyfrowych Q9 Capital w Hongkongu. Dodał, że likwidacja lewarowanych pozycji na giełdzie kryptowalutowej Binance o wartości 1,5 miliarda dolarów była na tyle duża, że mogła wywołać spadkową reakcję rynków ciągnąc za sobą tym samym inwestorów detalicznych.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty na czerwono we wtorek, ether idzie w ślady bitcoina

Jak wspomniano na początku razem z BTC traci również ETH (oraz cała czołówka 20 największych kryptowalut). W przeciągu doby ether osuwa się o kilkanaście procent i wyznacza dzienne minima wyraźnie poniżej poziomu 1600 dol., testując poziomy z początku miesiąca.

Obecna strefa wsparcia wypada tuż poniżej poziomu 1500 dol., pokrywając się ze szczytami styczniowymi i jej ewentualne wybicie otwiera bezpośrednio drogę do głównego poziomu 1000 dol., psychologicznej bariery na wykresie cenowym etheru.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykresy kryptowalut | cd projekt notowanie | notowania pgnig | kurs zl | kurs dolara prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here