Naga MarketsBitcoin poniżej 5 tys. USD. Ethereum, Binance Coin I Bitcoin SV straciły ponad 40% wartościPo masowej wyprzedaży Bitcoinów z minionego tygodnia, cena utrzymuje się poniżej poziomu 5 tysięcy dolarów, tracąc niemal 8% podczas poniedziałkowej sesji. Niedźwiedzie nastroje utrzymują się również na szerokim rynku altcoinów, gdzie w czołówce najmocniej osuwają się Chainlink oraz Tezos (powyżej 15%), a w skali całego tygodnia Ethereum, Binance Coin oraz Bitcoin SV straciły na swojej wartości ponad 40%. W efekcie łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego znalazła się na poziomie 144 miliardów, najniższym od dołków z pierwszej połowy ubiegłego roku.


Bitcoin dociera do poziomów z kwietnia 2019 roku. Czy ponownie zapewnią odbicie?

Najstarsza z kryptowalut znajduje się obecnie na wysokości strefy wsparcia wyznaczanej przez dołki z kwietnia i maja ubiegłego roku, od których rozpoczął się dynamiczny rajd w kierunku poziomu niemal 14 tysięcy dolarów. Jeżeli strefa zostanie więc utrzymana inwestorzy mogą liczyć na próby bardziej byczego podbicia obecnych cen. Jeżeli jednak presja sprzedażowa nadal będzie dominowała, wtedy nie można wykluczyć zejścia do wysokości poziomu okolic 3 tysięcy dolarów, gdzie rysowane były ubiegłoroczne minima.

Bitcoin po silnych spadkach testuje poziom wsparcia i utrzymuje się pod pułapem 5 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin po silnych spadkach testuje poziom wsparcia i utrzymuje się pod pułapem 5 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com

W tym momencie niezaprzeczalnie najważniejszym jest powrót nad poziom 6500 dolarów gdzie wypadają dołki z listopada oraz grudnia 2019, co pozwoli Bitcoinowi ponownie znaleźć się w dopiero co wybitym przedziale zmienności.

Kryptowaluty notują silne straty na przeciągu minionego tygodnia – Ethereum, Binance Coin i Bitcoin SV wśród liderów

Tąpnięcie kursu BTC o niemal 40% podczas czwartkowej sesji (12 marca) przełożyło się również na bardzo silne osunięcia pozostałych kryptowalut. W efekcie stopy zwrotu za ostatnie siedem dni nie napawają optymizmem, a czołowe altcoiny tracą powyżej 40%.

W ich gronie znalazły się między innymi tokeny Ethereum, Binance Coim oraz Bitcoin SV. Co ciekawe cena ETH oraz BSV niemal się zrównały i w momencie publikacji tego artykułu wynoszą około 110 dolarów. Wszystko to przekłada się na bardzo silne osunięcia łącznej kapitalizacji rynku kryptowalutowego, która wynosi najmniej od niemal roku (144 miliardy dolarów).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Dino – biznes cały czas rośnie
Następny artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 16 marca 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here