Naga MarketsWedług danych z CoinDesk, największa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej zmieniła wielu właścicieli w pobliżu szczytów, co doprowadziło do spadku o około 2% w ciągu dnia. Przecena następuje po wielokrotnych odrzuceniach oporu blisko 19 400 USD w ciągu ostatnich 48 godzin.

  • Duże zlecenia sprzedaży złożone w okolicach rekordowego poziomu 19 920 USD zahamowały dalszy wzrost
  • Inwestorzy sprzedają na obecnym poziomie w oparciu o to, co wydarzyło się podczas hossy w 2017 roku
  • Łączne saldo BTC utrzymywane w tak zwanych adresach akumulacyjnych spadło o ponad 4%

Bitcoin hamuje przed poziomem 20 000 USD. Czas na głębszą korektę?

Niedawny rajd Bitcoina stracił na sile w ciągu ostatnich kilku dni, a duże zlecenia sprzedaży złożone w okolicach rekordowego poziomu 19 920 USD zahamowały dalszy wzrost. Według wielu obserwatorów rynku, inwestorzy sprzedają na obecnym poziomie w oparciu o to, co wydarzyło się podczas hossy w 2017 roku. Bitcoin osiągnął szczyt 19783 USD w grudniu 2017 r. i spadł do 6000 USD na początku lutego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Istnieją dowody na to, że niektórzy inwestorzy likwidują swoje pozycje w BTC. Według źródła danych Glassnode, łączne saldo utrzymywane w tak zwanych adresach akumulacyjnych spadło o ponad 4% do 2698719 Bitcoinów w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Wraz z problemem w postaci psychologicznego oporu, kurs najpopularniejszej kryptowaluty zaczyna wyglądać ociężale na wykresach technicznych, zmuszając niektórych traderów do ponownej oceny ich byczej pozycji.

Jesteśmy nastawieni niedźwiedzio w tym miejscu i zaczynamy prognozować korektę w dłuższej perspektywie – napisał Patrick Heusser, starszy handlowiec kryptowalutowy w Crypto Broker AG z siedzibą w Zurychu.

Bitcoin pod presją wskaźników technicznych

14-dniowy wskaźnik względnej siły Bitcoina wykazał niedawno niedźwiedzią dywergencję, prawdopodobnie ostrzegając o zbliżającym się spadku cen. Histogram MACD, wskaźnik używany do mierzenia siły trendu, generuje coraz głębsze słupki poniżej linii zerowej, co również wskazuje, że ruch spadkowy może być nieuchronny.

Potencjalna wyprzedaż na giełdach może być siłą napędową do znacznego spadku ceny Bitcoina. Wzrost z 10 000 do 19 920 USD obserwowany w ciągu ostatnich trzech miesięcy nastąpił w wyniku zwyżkowej akcji cenowej na rynkach akcji.

Inwestorzy sprzedają akcje i kupują bezpieczne przystanie, takie jak dolar amerykański, w związku z niepewnymi perspektywami umowy handlowej między UE, a ustępującą Wielką Brytanią. Zdaniem ekspertów długoterminowy wpływ Brexitu bez umowy handlowej może być kosztowny dla Wielkiej Brytanii i pozostałych państw członkowskich UE.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here