Naga MarketsW trakcie wtorkowego przedpołudnia, notowania Bitcoina na luksemburskiej giełdzie Bitstamp tracą prawie 2 tysiące dolarów, osuwając się poniżej pułapu 12 tysięcy. Ostatni raz cena testowała okrągły pułap tuż przed świętami, w trakcie fali silnej, grudniowej wyprzedaży najstarszej z kryptowalut. Pesymizm na rynku BTC negatywnie oddziałuje również na inne tokeny, na których również występuje silna deprecjacja.


$8 tysięcy w miesiąc… w dół

Warto przypomnieć, że w szczytowym momencie, za jednego Bitcoina płacono prawie 20 tysięcy dolarów amerykańskich, w tym momencie cena znajduje się 8 tysięcy dolarów niżej. Zdaniem ekspertów problem pojawi się dopiero w momencie gdy notowania przebiją minima na wysokości 11 tysięcy (dolny knot świecy rozrysowanej 22 grudnia). Oznaczałoby to bowiem wybicie obecnej konsolidacji (korekty), dając możliwość pogłębienia deprecjacji.Źródło: Tradingview.com

Nanosząc na ten sam wykres Fibonacciego i doszukując się formacji chorągiewki widzimy, że trwająca od miesiąca korekta pokonała połowę zasięgu dynamicznej aprecjacji z przełomu listopada i grudnia, wybijając jednocześnie linię trendu i krótkoterminowe wsparcie horyzontalne. Presja spadkowa jest w tym momencie rzeczywiście silna, jednak tak jak wspomniano powyżej, dopiero pokonanie minimów z 22 grudnia (wspieranych przez 61,8% Fibo) pozwoli utwierdzić się w przekonaniu, że przed nami mocniejsze spadki. W tym momencie warto czekać na rozwój sytuacji – jakiekolwiek test 50% Fibo lub 12000 USD będą okazją do zagrywania krótkich pozycji.

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Szeroki rynek odpowiada spadkami

Za Bitcoinem przesuwają się również notowania innych kryptowalut. W tym momencie traci czołowa piątka i 96 ze 100 największych tokenów:

Źródło: Coinmarketcap.com

Łączna kapitalizacja rynkowa powraca natomiast pod pułap $600 miliardów, znajdując się na najniższych poziomach od początku roku:

Źródło: Coinmarketcap.com

Spadki następują w momencie gdy Chiny informują o chęci blokowania rynku kryptowalutowego oraz działalności lokalnych giełd.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here