Naga MarketsW dniu wczorajszym inwestorzy dosyć nerwowo zareagowali na informacje odnośnie możliwości większego regulowania rynku kryptowalut przez takie państwa jak Japonia czy USA. Szcezgólnie inwestorzy zwrócili uwagę na komunikat wypuszczony przez amerykańskiego regulatora Security and Exchanges Commission:

„Jeśli platforma oferuje możliwość handlu cyfrowymi aktywami, które są wartościowe i funkcjonuje jako giełda, zgodnie z prawem federalnym musi zostać zarejestrowana w Sec jako giełda papierów wartościowych albo zostać zwolniona z rejestracji”Rysunek 1. Notowania bitcoin

Najprawdopodobniej w wyniku tego oświadczenia kurs bitcoina stracił w godzinę ok. 10%. Również większość pozostałych głównych kryptowalut kończyły dzień pod kreską.

Zmożone kontrole giełd oferujących możliwość handlu kryptowalut w Japonii również sugerują, że tamtejszy regulator najprawdopodobniej będzie nie tylko nakładał kary finansowe i kolejne regulacje ale również będzie dążył do zamykania wielu tego typu podmiotów.

Czy ta sytuacja faktycznie powinna niepokoić inwestorów? Jak te informacje mogą wpłynąć na rynek w kontekście najbliższych tygodni? O tym m.in. na kolejnym darmowym spotkaniu „Kryptowaluty w praktyce” Agenda spotkania :

  • Bieżącą analizę najważniejszych kryptowalut
  • Przedstawienie trzech strategii dedykowanych dla kryptowalut
  • Praktyczne możliwości inwestowania w kryptowaluty

Jest to już czwarte spotkanie z serii dlatego będą prezentowane kolejne, coraz bardziej rozbudowane statystyki. Szkolenie odbędzie się 8 marca, godzina 20:00. Zapraszamy do rejestracji w tym miejscu.

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARZEConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here