Naga MarketsBitcoin BTC coinPo serii sześciu spadkowych dni charakteryzujących się ograniczoną zmiennością, Bitcoin w czwartek traci około 3% i wybija poziom 10 tysięcy dolarów. W kluczowym momencie sesji testował 9,6 tysiąca dolarów i najniższe poziomy od początku września. Reakcja spadkowa najstarszej z kryptowalut wywołała oczywiście natychmiastową reakcję na rynku altcoinów, który w zdecydowanej większości traci. Najsilniej osuwają się EOS i Bitcoin SV, które po 08:10 tracą w ujęciu dobowym ponad 5%. Spada również Binance Coin, Dash i Ripple, których wartość zmniejsza się o niespełna 4%.


Bitcoin w końcu z większą zmiennością. Inwestorzy liczyli jednak na ruch kursu BTC w przeciwnym kierunku

Po okresie niemal trzech tygodni bez zmienności, silniejsze impulsy cenowe na rynku kryptowalut z pewnością cieszą inwestorów krótkoterminowych oraz spekulantów. HODLerzy liczy jednak niezaprzeczalnie na ruch w przeciwnym kierunku i test strefy oporu, a nie wybicie istotnego wsparcia na wysokości psychologicznej strefy popytowej. W tym momencie BTC może zmierzać w stronę sierpniowych dołków wyznaczanych w okolicach 9400 dolarów i ostatecznie celować w minima z lipca pokrywające się z okrągłym poziom 9 tysięcy dolarów.

Bitcoin wybija w czwartek ważną strefę wsparcia. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin wybija w czwartek ważną strefę wsparcia. Źródło: Tradingview.com

Szukając podobnej serii spadkowej, trwającej od siedmiu sesji z rzędu, trzeba cofnąć się do przełomu lutego i marca, kiedy Bitcoin był notowany w okolicach 4 tysięcy dolarów. Wtedy również, dokładnie przez tydzień, cena rysowała kolejne świece spadkowe przy ograniczonej zmienności. Różnica polega jednak na tym, że wtedy skończyło się to wybiciem w górę.

Czerwono na rynku altcoinów. EOS, Bitcoin SV oraz Binance Coin liderami spadków

Czwartek przynosi ze sobą silną korektę altcoinów, z której obronną ręką wychodzą jedynie Stellar oraz IOTA dzięki silnej aprecjacji środowej. Ethereum utrzymuje się nad poziomem 200 dolarów, jednak EOS oraz Bitcoin SV tracą powyżej 5%. Silne spadki zaobserwować można również na pozostałych głównych rynkach – Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple i Dash osuwają się w przedziale 3-4%, przez co łączna kapitalizacja rynkowa osuwa się do najniższych poziomów od pierwszej połowy miesiąca.

Bitcoin wywołał spadki na rynku altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com
Bitcoin wywołał spadki na rynku altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com

W efekcie, Bitcoin nadal utrzymuje wysoki poziom rynkowej dominacji i jego udział w łącznej wartości rynku wynosi w czwartek ponad 66%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here