Naga MarketsSebastian Nadolny, specjalista ds. kryptowalut Teletrade był gościem Adama Raka w programie Kryptowaluty emitowanym przez Comparic24.tv. W programie poruszony został temat kursu Bitcoina (BTC), najstarszej kryptowaluty, która ostatnio ponownie znalazła się pod poziomem 10 tysięcy USD. Czy to już koniec hossy, czy tylko krótka przerwa?

Ponowne wzrosty po wakacjach?

31 lipca jest ostatnim dniem pierwszego wakacyjnego miesiąca i wszystko wskazuje na to, że okres ten zakończy się spadkiem Bitcoina. Byłby to pierwszy miesiąc spadkowy po 5 miesiącach wzrostów z rzędu. Nadolny uważa, że spadki wiążą się z odejściem kapitału, realizacją zysków, właśnie z uwagi na okres wakacyjny.

Kiedy zatem można spodziewać się wzrostów? Wydaje się, że koniec wakacji może przynieść ponowną falę wzrostów. Gość programu uważa, iż dalsza aprecjacja Bitcoina na dobre zagości we wrześniu, październiku.

Halving napędzający wzrosty?

Nie bez znaczenie dla potencjalnego umocnienia Bitcoina pozostaje halving, który zaplanowano na maj 2020 roku. Czym jest halving? Halving oznacza, że górnicy wydobywający BTC otrzymują o połowę mniej monet.

Obecnie nagroda za wydobycie bloku wynosi 12,5 BTC, natomiast w przyszłym roku ma zostać zmniejszona o połowę. Proces ten powtarza się co cztery lata. W początkowym etapie działania sieci Bitcoin, nagroda za wydobycie jednego bloku wynosiła 50 bitcoinów.

Oprócz Bitcoina, pod lupę został wzięty także Litecoin (LTC), który tak naprawdę zapoczątkował hossę na rynku kryptowalut w tym roku. Co istotne, o ile na halving w sieci BTC przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, podział nagrody za wydobycie Litecoina czeka nas już w sierpniu. Więcej o tym oraz innych kwestiach dotyczących kryptowalut znajdziesz w zamieszczonym wyżej wideo.

Zobacz też: Bitcoin zyskuje 2. dzień z rzędu i powraca nad 9,7 tys.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here