Naga MarketsArkadiusz Jóźwiak, analityk i menedżer działu edukacji Comparic.pl, we współpracy z portalem Krypto Raport kontynuuje serię poświęconą analizie technicznej wybranych aktywów cyfrowych. W dzisiejszym odcinku przygląda się on oczywiście Bitcoinowi i Ethereum, czyli kryptowalutom, których notowania analizuje co tydzień. Oprócz tego, omówione zostały także wykresy takich kryptowalut jak: Ripple (XRP), Bitcoin SV (BSV), Tron (TRX), NEO, NULS, Enigma (ENG), Wanchain (WAN), Selfkey (KEY) oraz GAME.


Cena Bitcoina zmierza w kierunku 8900 USD

– Wtorkowy wieczór przyniósł załamanie na rynku Bitcoin i widać bardzo potężne spadki, w wyniku których cena najstarszej z kryptowalut osunęła się nie tylko poniżej 9900 USD, ale w chwili obecnej jest to nawet poniżej 9500 USD – analizuje obecną sytuację na BTC Arkadiusz Jóźwiak.

Dodaje on jednak równocześnie, że z czysto technicznego punktu widzenia to nie musi od razu oznaczać zmiany nastawienia rynku i powrotu do długotrwałych spadków. Być może będzie to pogłębienie korekty spadkowej.

Jako realny zasięg tych spadków wskazuje on poziom 8900 USD, który zbiega się z mierzeniem 78,6% korekty Fibonacciego.

Ethereum o wiele spokojniejsze niż BTC

Analizując obecną sytuację na notowaniach Ethereum (ETH), Arek zauważa, że kurs ETH również zaliczył w ostatnim czasie dość znaczną przecenę. W wyniku tych spadków rynek pokonał jedno techniczne wsparcie i już zbliża się do kolejnego, zbiegającego się ponadto ze złotą proporcją tj. mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego. Zwraca on uwagę, że jeżeli tu pojawi się jakaś reakcja popytowa, potencjalne wzrosty mogłyby sięgnąć 230 dolarów.

Jak wspomniano już we wstępie, oprócz omówienia obecnej sytuacji technicznej na notowaniach Bitcoina i Ethereum, Arek przyjrzał się także notowaniom takich kryptowalut jak Ripple (XRP), Bitcoin SV (BSV), Tron (TRX), NEO, NULS, Enigma (ENG), Wanchain (WAN), Selfkey (KEY) oraz GAME.

Warto także przypomnieć, że Analiza Techniczna Kryptowalut, to stały cyklu, który na kanale Krypto Raport pojawia się w każdą środę. Ponadto, jeżeli analiza Ci się spodobała, w komentarzach pod ostatnim odcinkiem (na YouTube) możesz zamieścić propozycję kryptowaluty, której analizę chciałbyś zobaczyć w kolejnym odcinku. Nie zapomnij przy tym oczywiście zasubskrybować kanału, by nie ominęła Cię żadna analiza.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here