Naga MarketsBitcoin:
Lael Brainard

Na temat osób używających Bitcoina (BTC) wypowiedziała się Lael Brainard z Rezerwy Federalnej Fed. Podczas przemówienia na cześć Benoîta Coeuré, członka zarządu Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Brainard wskazywała na ryzyko z jakimi wciąż wiążą się kryptowaluty.

Według członkini zarządu Fed, jedna na cztery osoby korzystające z Bitcoina to przestępcy. Panel, w którym uczestniczyła Brainard nosił tytuł “Polityka pieniężna: wyzwania przed nami”, a jego częścią stała wypowiedź na temat nielegalnej działalności związanej z BTC.

50% transakcji było podejrzanych

“Tylko jedna trzecia najpopularniejszych giełd wymaga weryfikacji tożsamości i potwierdzenia adresu, aby dokonać wpłaty lub wypłaty. Jest to niepokojące, ponieważ w wielu badaniach stwierdzono, że kryptowaluty wspierają znaczną liczbę nielegalnych aktywności” – mówiła Brainard.

Lael Brainard w swojej wypowiedzi powoływała się na badania naukowe z początku obecnego roku, z których wynika, że Bitcoin wciąż zawiera znaczną bazę złośliwych użytkowników.

Zobacz też: Dekada banków centralnych. Nigdy wcześniej nie miały takiego wpływu na gospodarkę

Kontynuując, Brainard dodała, że aż 50% wszystkich transakcji Bitcoinami było w jakiś sposób niezgodnych z prawem:
„W jednym badaniu oszacowano, że na przykład ponad jedna czwarta użytkowników bitcoinów, a około połowa transakcji Bitcoinami powiązana jest z nielegalną działalnością.”

Wystąpienie poprzedza wprowadzenie w Unii Europejskiej nowych, kompleksowych przepisów dotyczących kryptowalut. Benoît Coeuré, członek zarządu EBC  pozostawał bardzo krytyczny, zwłaszcza w stosunku do Bitcoina, opisując go wcześniej jako „odrodzenie kryzysu finansowego”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here