Naga Marketszwycięski medalPo porannym przebiciu przez kontrakty terminowe poziomu 50 tys. dol., teraz psychologiczną barierę narusza również rynek kasowy bitcoina. Kurs BTC na luksemburskiej giełdzie Bitstamp wyznaczał nowe, historyczne maksima (ATH) na wysokości poziom 50,6 tys. dol. Od początku roku najstarsza kryptowaluta rośnie już o ponad 73%, a drugi największy pod względem kapitalizacji ether (ETH), który rekordowe wyceny osiągał we wtorek, zyskuje w tym czasie 140%.

  • Bitcoin po raz pierwszy w historii pokonuje poziom 1500 dol.
  • Wzrost BTC wywołuje odwrócenie nastrojów na rynku kryptowalutowym we wtorek i wpływa na umocnienie altcoinów
  • W tym samym momencie na rynku futures kontrakty terminowe na BTC zyskują ponad 4% i ustanawiają ATH na poziomie 51 tys. dol.

Bitcoin osiągnął ważny dla siebie poziom. Kurs BTC może czekać korekta?

Po zakończeniu czwartego kwartału ubiegłego roku ze skokiem 170% do poziomu 29 tys. dol., bitcoin już zaledwie 7 dni później był warty ponad 40 tys. dol. Kryptowalucie zajęło następnie tylko sześć tygodni, aby dojść do kolejnego psychologicznego oporu na wysokości poziomu 50 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin testuje na rynku kasowym poziomy powyżej 50 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

Ogłoszenie firmy Tesla Inc. o dodaniu 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach do swojego bilansu finansowego było najbardziej widocznym katalizatorem wzrostów w ostatnim czasie, wysyłając cenę do góry o prawie 20% w ubiegły poniedziałek, co było największym jednodniowym wzrostem od czasu, gdy Covid-19 wywołał wahania na rynkach finansowych w marcu 2020 r.

Optymizm wzrósł również po tym, jak Mastercard Inc. i Bank of New York Mellon Corp. zdecydowały ułatwić klientom korzystanie z kryptowalut, podczas gdy w sobotę pojawiła się informacja, że Morgan Stanley może dodać BTC do swojego portfolio

– Niezależnie od tego, czy jest to Musk, Mastercard czy Morgan Stanley, nastrój i rozmach obecnego wzrostu są niemożliwe do zignorowania. Ku irytacji wielu ekspertów, bitcoin ponownie odjeżdża w kierunku warostów – powiedział Antoni Trenchev, partner zarządzający i współzałożyciel Nexo w Londynie, jednego z największych pożyczkodawców kryptowalutowych.

Rajd o 400% w ciągu ostatniego roku miał miejsce w tle niemal zerowych stóp procentowych banków centralnych i bezprecedensowych bodźców ze strony rządów w następstwie pandemii koronawirusa. Zwolennicy BTC sięgają po kryptowalutę w obawie, że nadmierny dodruk wywoła inflację i osłabi tradycyjne waluty.

Trenchev ostrzega jednak, że inwestorzy powinni być przygotowani na mocniejszą korektę spadkową po osiągnięciu kolejnego ważnego punktu na wykresie, wskazując między innymi na styczniową korektę o 30%. „Krótkoterminowa zmienność jest cechą charakterystyczną tego rynku i inwestorzy powinni się do niej odpowiednio przygotować” – powiedział.

Raoul Pal i Mike McGlone mieli rację. BTC osiąga prognozowaną przez nich cenę

W grudniowej prognozie dla kursu bitcoina, Mike McGlone będący starszym analitykiem rynku towarowego Bloomberga stwierdził, że kurs BTC będzie w 2021 roku kontynuował rajd znajdując poważniejsze opory dopiero w okolicach 50 tys. dol. Z całą pewnością nie spodziewał się, że jego prognoza zrealizuje się już w połowie pierwszego kwartału br.

Nosa co do wzrostów kursu BTC miał również Raoul Pal. Pod koniec stycznia twierdził, że bitcoin potrzebuje maksymalnie dwóch miesięcy, żeby osiągnąć 50 tys. dol. Sztuka ta udała się w przeciągu 3 tygodni od wystawienia prognozy.

– Co ciekawe, im bardziej rośnie cena, im bardziej rośnie kapitalizacja rynkowa, tym więcej instytucji finansowych chce mieć BTC. Więcej zainteresowanie wzbudza ponadto stosunek ceny do wydajności – powiedział Raoul Pal.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow | dlaczego akcje pgnig spadają | dax index | akcje pkn orlen | giełda prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs jena osłabiony przez program kontroli krzywej rentowności
Następny artykułCena srebra walczy o nowy szczyt
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here