Naga MarketsBitcoiin spadaCena Bitcoina rozpoczyna czwartkową sesję dość znacznymi spadkami. Tylko do godz. 10:15 kurs BTC osunął się bowiem o 2,33%, w efekcie czego, za najstarszą z walut wirtualnych zapłacić trzeba mniej niż 9 900 USD. Wiele wskazuje jednak na to, że w najbliższym czasie deprecjacja ta będzie kontynuowana.


Cena BTC zmierza w kierunku 9 400 USD

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów cena Bitcoina dotarła w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie już we wtorek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Wczoraj spadki również były kontynuowane kontynuowane i wiele wskazuje na to, że w ciagu najbliższych dni, cena BTC mogłaby wrócić w rejon poprzednich dołków tj. 9 400 USD. Biorąc pod uwagę zmienność na przestrzeni ostatnich trzech dni zauważymy, że cena Bitcoina osunęła się już o 10,95%.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że bariera 9 400 USD stanowi linię szyi potencjalnej, pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR). Okazuje się więc, ze trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 6 800 USD.

Tomasz Rozmus zwraca jednak uwagę, że obecna wycena BTC może ucieszyć szczególnie tych, którzy przez jeszcze długi czas powstrzywali się przed zakupem kryptowaluty jaką jest m.in. Bitcoin.

Jego zdaniem Bitcoin po raz kolejny wchodzi w bardzo ważną strefę, strefę popytową, która jest nie tylko silnym wsparciem w tym momencie dla tej konkretnej kryptowaluty, lecz dla całego rynku walut wirtualnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota w konsolidacji przy 1500$. Co dalej ze srebrem i ropą naftową?
Następny artykułGuten Morgen DAX 22.08.2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here