Naga MarketsBitcoiin spadaPo niezwykle dynamicznej aprecjacji z drugiej połowy 2017 roku cena Bitcoina dotarła w okolice 20 tys. USD, gdzie w połowie grudnia 2017 r. pojawiła się niezwykle silna reakcja podażowa. Od tego czasu notowania najstarszej z kryptowalut przeżywały prawdziwy rynek niedźwiedzia, w wyniku czego cena BTC osunęła się o ponad 84% docierając po niemal rocznych spadkach aż do 3135 USD.


Bańka na BTC pękła po raz czwarty

Biorąc pod uwagę zasięg tych spadków, bez wątpienia można uznać, że było to swego rodzaju czwarte pęknięcie bańki na BTC. Na przestrzeni ostatnich 10 lat BTC przeżywał bowiem prawdziwe wzloty i upadki. Dotychczas bańka na bitcoinie pękała aż 3 razy:

  • za pierwszym razem kurs osunął się o niemal 94%
  • za drugim razem kurs osunął się o ponad 83%
  • za trzecim razem kurs osunął się o ponad 92%

Spadki sięgające 84% są więc nieco większe niż drugie pęknięcie bańki a co za tym idzie, śmiało możemy je zakwalifikować jako czwarte pęknięcie. Jest to również najbardziej popularne pęknięcie bańki, gdyż w poprzednich latach kryptowaluty były niemal nikomu nieznanym tworem a co za tym idzie, mało kto przejmował się spadkami ich wartości. Obecnie o ich istnieniu wie natomiast już coraz większa część społeczeństwa.

Może Cię zainteresować: Już 89% amerykanów słyszało o Bitcoinie (BTC) a 43% wie coś na jego temat

Bitcoin powyżej 6800 USD

W połowie grudnia ubiegłego roku na notowaniach Bitcoina pojawiła się reakcja popytowa. Wówczas niewiele wskazywało jednak, by miała ona nagle zmienić ogólne nastawienie rynku i zapoczątkować kolejną hossę. Początkowo wzrosty było bowiem niezwykle znikome i rynek przez kilka kolejnych miesięcy poruszał się w trendzie horyzontalnym.

Dopiero z początkiem kwietnia br. pojawiła się większa reakcja popytowa, w wyniku której rynek wybił górą z tej konsolidacji i dotarł aż do kolejnego, niezwykle istotnego oporu pomiędzy 5850 a 6100 USD. Jest to strefa, która już od listopada 2017 roku była wielokrotnie testowana jako wsparcie i niemal za każdym razem pojawiała się jej okolicy większa reakcja popytowa. Mimo, że pokonana ona została już w pierwszej połowie listopada ub.r., to dopiero z początkiem maja br. doszło do jej re-testu. Tym razem nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja podażowa, w efekcie czego cena BTC pokonała barierę 6100 USD, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.

Dziś o poranku notowania Bitcoina dotarły w rejon niemal 7 tys. USD co było najwyższym poziomem od początku września ubiegłego roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie BTC mógłby wzrosnąć nawet do 8400 USD. W chwili obecnej za jednego bitcoina notowanego na giełdzie Bitstamp zapłacić należy natomiast nieco ponad 6800 dolarów.

Zobacz także: “Bitcoin (BTC) wzrośnie do 100 tys. USD i zabije każdą inną kryptowalutę”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Pomiędzy Teorią a Praktyką” – Tydzień 19 – 11/05/2019
Następny artykułKurs funta największym przegranym tygodnia. Ile kosztuje euro, frank i dolar pod koniec tygodnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Bitcoin będzie się teraz stabilizował i przynosił regularny wzrost, ważne, żeby nie zrażać się spadkami po drodze, historia się powtarza był spadek to będzie i wzrost. Zachowajmy chłodną głowę, bo jak widać po Pracowni Nowych Technologii można było się utrzymać na rynku, nawet mimo kryzysu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here