Naga MarketsNajpopularniejsza i najstarsza z kryptowalut zapewniła sobie doskonały prezent na obchodzone zaledwie kilka dni temu 9. urodziny. W trakcie czwartkowej sesji notowania Bitcoina pokonały bowiem kolejną psychologiczną granicę na wysokości 7 tysięcy dolarów. Jako pierwsza osiągnięcie nowego ATH raportowała giełda GDAX. Głównym powodem wzrostów jest wzrost optymizmu po decyzji CME Group – podmiot planuje bowiem wprowadzenie kontraktów terminowych na BTC, które niewątpliwie wprowadzą rynek kryptograficznych tokenów do mainstreamu.


„Bitcoin ma obecnie fenomenalną pozycję”

Jak stwierdził prezes Coinsource, Sheffield Clark, najpopularniejsza z kryptowalut „ma obecnie fenomenalną pozycję. Ludzie często zapominają, że od ostatnich pięciu lat Bitcoin jest najważniejszą z krytpowalut, której bezprecedensowy wzrost w końcu spotkał się z zainteresowaniem największych instytucji finansowych. Dzięki najnowszej decyzji CME Group dostęp do BTC uzyskają również pieniądze instytucjonalne, co automatycznie przełożyło się na wzrost wyceny waloru”.

Bitcoin na GDAX powyżej $7 tysięcy

Bitcoin z pewnością nie mógł wymarzyć sobie lepszego prezentu na dziewiąte urodziny niż pokonanie kolejnej, historycznej bariery. Dokładnie 31 października świętowaliśmy opublikowanie przez Satoshi Nakamoto manifestu kryptowalutowego – datę symbolicznie uznaje się za początek Bitcoina.

Notowania BTC/USD potrzebowały zaledwie kilka dni, aby od ostatniego testu pułapu $6000 wzrosnąć o okrągły tysiąc dolarów i rozrysować nowe ATH powyżej $7000. W przypadku polskiej giełdy BitBay wycena BTC/USD w tym momencie znajduje się zdecydowanie niżej, co może być dobrym momentem na zwiększenie ekspozycji przed wzrostową reakcję ceny.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here