Naga Marketsbitcoin płonie
Kurs BTC nie chce się zatrzymać i zyskuje ponad 1 tys. USD w trakcie jednej sesji

Poniedziałkowa sesja przyniosła ze sobą test poziomów powyżej 8 tysięcy dolarów, a wtorkowa kontynuację umocnienia najstarszej z kryptowalut. W efekcie Bitcoin pokonuje kolejny psychologiczny, okrągły opór i zyskuje w przeciągu jednej sesji ponad tysiąc dolarów. Kurs BTC znalazł się najwyżej od lipca ubiegłego roku i od lutowych dołków zyskuje już… 145%.


Bitcoin nie chce się zatrzymać. Czy kurs BTC będzie się nadal umacniał?

Nowe, tegoroczne maksima na luksemburskiej giełdzie Bitstamp zostały rozrysowane na wysokości 8175 dolarów. We wtorek notowania otwierają się powyżej poniedziałkowego zamknięcia i nadal utrzymują nad poziomem 8 tysięcy dolarów, jednak reakcja ceny z początku tygodnia może sugerować, że okrągła strefa ustanowi istotny opór. Kurs BTC ostatni raz znajdował się tak wysoko w lipcu 2018 roku i kolejny ważny poziom techniczny wypada tuż pod 8500 dolarów, gdzie znajdują się szczyty z zeszłorocznych wakacji.

Bitcoin nie był tak wysoko od lipca 2018. Kurs BTC pokonuje barierę 8 tys. USD

Dzięki silnym wzrostom BTC, wyraźnie rośnie również rynek altcoinów, a łączna kapitalizacja wszystkich kryptowalut dochodzi do okolic 240 miliardów dolarów. Ostatni raz znajdowała się tak wysoko na początku września ubiegłego roku. Na rekordowo wysokich poziomach plasuje się również dominacja najstarszego z cyfrowych aktywów. Bitcoin w tym momencie posiada 59% udziału w całym rynku kryptowalutowym, co jest najwyższą wartością od początku ubiegłego roku.

W skali ostatnich 24 godzin najsilniej zyskuje Ripple (20,6%), IOTA (13,2%), EOS (12%) oraz Dash (10,9%). W skali siedmiodniowej zaraz po Bitcoinie w czołówce znajduje się natomiast Bitcoin Cash zwiększający swoją wartość o niemal 33%. BCH testuje w poniedziałek i wtorek granicę 400 dolarów, co jest najwyższym pułapem cenowym od listopada. W tym samym czasie Ether (ETH/USD) wybija trwale poziom 200 dolarów, również testując listopadowe maksima.

Zobacz również: Zmienili “C” na “E” i dzięki IEO zebrali już ponad 174 mln USD

Bitcoin z wyższym hashrate, kosztami transakcyjnymi i opłacalnością wydobycia

Dynamiczny wzrost cen Bitcoina przekłada się również na wzrost średnich opłat transakcyjnych. Według obecnych danych, średni koszt transakcji BTC wynosi w tym momencie około 2,5 dolara i jest najwyższym od zeszłorocznych wakacji. Dla porównania w momencie osiągnięcia rekordowych cen pod koniec 2017 roku, za jedną transakcję płacono średnio 55 dolarów.

Najwyższe w tym roku poziomy osiąga również hashrate (hash/s), który w trakcie poniedziałkowej i wtorkowej sesji wynosi 54,2883E. Rekordowe wartości w tym roku testuje także opłacalność wydobycia, która według wskaźnika portalu Bitinfocharts osiągnęła poziom 0,312.

To także może Cię zainteresować: Bitcoin będzie nadal rósł? Odbierz darmowy raport kryptowalutowy

Nowe szczyty do 2012 r. – twierdzi Mike Novogratz

Kiedy Bitcoin osiągnie nowe, rekordowe szczyty (z ang. ATH)? Zdaniem Michaela Novogratza zarządzającego funduszem hedgingowym, okazja do tego pojawi się w przeciągu najbliższych 18 miesięcy. Do 2021 roku kurs BTC powinien testować rekordowe poziomy 20 tysięcy dolarów.

Novogratz do tego stopnia jest pewny swoich prognoz, że stwierdził jakoby rynek kryptowalutowy miał być w tym momencie bezpieczniejszy od tradycyjnego rynku kapitałowego:

 Istnieje szansa na stopienie kapitału. Widać to po nadmiernym entuzjazmie choćby wokół IPO Ubera. Rynki zazwyczaj kończą hossę jednym super-impulsem, jakimś gorącym szaleństwem. Jednym z katalizatorów tego rodzaju euforii może być Rezerwa Federalna – uważa Novogratz.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here