Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)W godzinach nocnych Bitcoin pokonał okrągły poziom 6 tysięcy dolarów, który ostatni raz był testowany w połowie listopada ubiegłego roku. Dzięki temu kurs BTC powraca nad ważny poziom wsparcia, który trzymał cenę w ryzach przez większość 2018, a gdy w końcu został przebity doprowadził do dynamicznych spadków o kilkadziesiąt procent. Umocnienie Bitcoina wpływa pozytywnie również na szeroki rynek kryptowalut.


Bitcoin robi kolejny krok w kierunku wzrostów. Cały rynek odpowiada byczym trendem

O godzinie 02:00 czasu środkowoeuropejskiego notowania Bitcoina na luksemburskiej giełdzie Bitstamp przekroczyły poziom 6 tysięcy dolarów, utrzymując się w momencie publikacji poniższego artykułu na wysokości 6060 dolarów. Oznacza to powrót nad najważniejszy poziom techniczny z ubiegłego roku, który kilkukrotnie blokował spadki BTC. Jeżeli cena zakończy czwartek powyżej psychologicznej bariery, wtedy Bitcoin otworzy sobie drogę do dalszej aprecjacji. Pierwszy z realnch celów to minima kwietniowe tuż pod poziomem 6500 dolarów:

Bitcoin BTC 9 maja 2019 roku
Bitcoin pokonuje barierę 6 tys. USD. Kurs BTC D1, Tradingview

W ślad za oryginalnym Bitcoinem podąża również Bitcoin SV, który notuje najsilniejsze jednodniowe umocnienie od połowy kwietnia i testuje miesięczne maksima. W czołówce wzrostowej znalazła się również kryptowaluta Monero, a w skali całego tygodnia zyskują także Ethereum oraz EOS. W efekcie kapitalizacja całego rynku znalazła się tuż pod poziomem 190 miliardów dolarów, co jest najwyższą wartością od listopada zeszłego roku.

Wracając jednak do samego Bitcoina, ten notuje czwarty miesiąc wzrostów z rzędu, co jest najdłuższą serią od początku 2017 roku. Co prawda maj się dopiero zaczął, BTC musiałby jednak stracić w krótkim czasie prawie tysiąc dolarów wartości, aby w pełni zanegować dotychczasową aprecjację. Od momentu skrzyżowania się średnich ruchomych na wykresie dziennym (formacja techniczna określana często złotym przecięciem) Bitcoin rośnie o niemal 18%. W mediach kryptowalutowych moment ten wielokrotnie był opisywany jako istotna szansa dla dynamiczniejszych wzrostów i jak na razie scenariusz jest w pełni realizowany.

Zobacz również: Bitcoin to nie to samo co BTC, twierdzi Craig Wright

Rośnie nie tylko Bitcoin, ale również opłaty transakcyjne. Skok o 200% w kwietniu

W najnowszym numerze magazynu Diar wskazano, że średnie opłaty za transakcje Bitcoinem wzrosły w kwietniu 2019 r. w porównaniu z marcem br. o blisko 200%. Szacuje się jednak, że gdyby ruch w sieci przypominał ten obserwowany pod koniec 2017 roku, opłaty mogłyby wzrosnąć jeszcze nawet o 300%. W tym czasie minerzy zarobili 291 mln dolarów, czyli o prawie 30% więcej niż w marcu.

Dla porównania od marca 2018 roku wysokość średnich opłat transakcyjnych utrzymywała się w przedziale 30-40 Sat/Byte (w przypadku 1-2 bloków). Natomiast w kwietniu skoczyła do poziomu niemal 80 Sat/Byte.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here