Naga MarketsOd początku Nowego Roku, notowania Bitcoina utrzymywały się w miarę stabilnie w okolicach poziomu $430, w trakcie czwartkowej sesji (7 stycznia), cena pokonała jednak istotną barierę $450 pierwszy raz w 2016. W górę skoczyły również wolumeny handlowe co może sugerować napływ nowych inwestorów i transakcji na rynek.


Powodem kryzys giełdowy w Chinach?

Jednym z logiczniejszych wyjaśnień, tak nagłej aprecjacji Bitcoina w stosunku do dolara amerykańskiego jest załamanie chińskiej giełdy, które obserwujemy od początku tygodnia. Chińskie giełdy BTC są odpowiedzialne za zdecydowaną większość wymiany wirtualnej waluty na globalnym rynku. Bardzo możliwe więc, że cześć inwestorów z Kraju Środka traktuje BTC jako „bezpieczną przystań” inwestycyjną uciekając ze swoimi pieniędzmi z lecących na łeb akcji.

GRAJ NA BTC DZIĘKI BROKEROWI TOPOPTION

BTCUSD na wykresie D1
BTCUSD na wykresie D1. Po okresie wąskiej konsolidacji okrągły opór 450.00 w końcu został pokonany

Traderzy mogli szukać również alternatywy dla wypełnienia pustych godzin handlowych kiedy 7 stycznia chińska giełda została zatrzymana po zaledwie 29 minutach handlu – w związku ze spadkami głównego indeksu o ponad 7% (więcej na ten temat tutaj).

s
Wykres H4 wyraźni pokazuje, że cena w pewnym momencie miała zapędy, aby testować jeszcze wyższe poziomy, została zatrzymana jednak przez szczyty z drugiej połowy grudnia 2015r.

Od strony technicznej istotne strefy oporów oraz wsparć zdają się rysować na wysokości 457.57-454.13 (opór) oraz 420.16-418.06 (wsparcie). 

Śledź regularne analizy Bitcoina publikowane co tydzień na łamach portalu Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here