Naga MarketsBitcoin pokonuje 43 tys. dol. Tesla inwestuje 1,5 mld dol. w BTCNotowania bitcoina rosły po godzinie 13:00 czasu polskiego o ponad 10%, testując poziom 43,7 tys. dol. i ustanawiając nowe, historyczne maksima (z ang. ATH) w reakcji na informację, że produkująca elektryczne samochody Tesla, należąca do miliardera Elona Muska, zainwestowała półtora miliarda dol. w kupno BTC.

  • Tesla w poniedziałek, 8 lutego 2021 roku, przedłożyła w SEC raport za cały miniony rok, po publikacji którego akcje spółki w godzinach przedsesyjnych rosły o ponad 2%
  • W raporcie znalazła się informacja, że spółka zainwestowała 1,5 mld dol. w bitcoina
  • Na reakcję rynku nie trzeba było długo czekać. Kurs BTC rośnie dzisiaj o około 9% i wybija poziom 43 tys. dol. W momencie publikacji artykułu spada jednak w okolice 42,1 tys. dol.

Tesla kupiła bitcoina i chce akceptować płatności w BTC w przyszłości

W styczniu 2021 r. Tesla zaktualizowała politykę inwestycyjną, aby zapewnić sobie większą elastyczność w zakresie dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotu z środków pieniężnych. W ramach tej polityki spółka może inwestować część środków pieniężnych w pewne alternatywne aktywa rezerwowe: obok złota i funduszy ETF są to również kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W ramach tej polityki zainwestowaliśmy łącznie 1,50 mld USD w bitcoina i możemy nabywać i utrzymywać aktywa cyfrowe od czasu do czasu lub długoterminowo. Ponadto spodziewamy się, że w najbliższej przyszłości zaczniemy akceptować bitcoina jako formę płatności za nasze produkty, zgodnie z obowiązującymi przepisami i początkowo w ograniczonym zakresie, którego możemy upłynnić po otrzymaniu lub nie – napisano w raporcie Tesli.

Bitcoin na nowym ATH za sprawą Tesli. Kurs BTC wystrzelił po wynikach spółki

Ruch ze strony Tesli ma miejsce po tym, jak jej prezes Elon Musk w ostatnim czasie na Twitterze swoimi wpisami wpływał na podwyższenie ceny bitcoina oraz Dogecoina. Tym razem ruch był jednak o wiele silniejszy i wypchnął kryptowalutę na historyczne maksima.

O ile sama informacja o chęci reinwestowania części kapitału przez Teslę w formie kryptowalut i zakupie cyfrowych aktywów o wartości 1,5 mld dol. jest istotna, to o wiele ważniejsza może być zapowiedź chęci przyjmowania płatności kryptowalutowych za produkty przedsiębiorstwa.

Bitcoin osiąga nowe, historyczne maksima. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs sp500 | notowania orlen | kurs akcji lotos | akcję lotos | kurs euro wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here