Naga MarketsW trakcie wtorkowego handlu notowania najpopularniejszej z kryptowalut, Bitcoina, notowały kolejne dynamiczne wzrosty, które pozwoliły pokonać poziom $2800 dolarów i rozrysować nowe historyczne szczyty na wysokości $2877.


10% w górę dzięki wysokim wolumenom handlowym w Azji

Dziesięcioprocentowa aprecjacja BTC wynika głównie z dynamicznie rosnącego zainteresowania kryptowalutami na kontynencie azjatyckim – szczególnie w Korei Południowej, Chinach oraz Japonii. Aby uświadomić sobie z jak ogromną skalą wzrostów mamy do czynienia wystarczy przypomnieć, że na początku marca cena jednej wirtualnej monety pokonała wycenę uncji złota (niespełna $1300). Od tego momentu Bitcoin podwoił swoją wycenę, zdecydowanie zwiększając również kapitalizację rynkową.

Te artykuły również Cię zainteresują
BTC/USD H1 – re-test dawnych szczytów pozwoli wejść w długą pozycję?

Ta plasuje się na poziomie $46 miliardów. Biorąc jednak pod uwagę wartość całego ekosystemu aktywów pod skrzydłami technologii Blockchain, to udało się osiągnąć kolejny milowy krok i przezwyciężyć barierę $100 miliardów. Wartość ta dotyczy wszystkich kryptowalut znajdujących się w obiegu, które w przeciągu miesiąca praktycznie podwoiły swoją wartość.

10 najpopularniejszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Źródło: https://coinmarketcap.com/

Od strony wolumenów również obserwujemy wyraźne wzrosty – rynek kryptowalut w tym momencie generuje obroty w wysokości $4 miliardów dziennie, z czego $1,8 miliarda dotyczyło Bitcoina. W weekendowym przeglądzie rynku cyfrowych walut informowaliśmy natomiast, że w trakcie sesji 30 maja światowy obrót ETH był większy niż wolumen BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here