Naga MarketsBitcoin monetaWeekendowy handel na rynku kryptowalut przynosi kolejne, silne umocnienie Bitcoina. BTC w piątek zyskiwał ponad 6%, w sobotę dokładając kolejne 5% i wyraźnie przebijając okrągłą barierę 10 tysięcy dolarów. Ostatni raz Bitcoin znajdował się tak wysoko w marcu ubiegłego roku, a najnowsze szczyty ustalał na wysokości niemal 11 tysięcy dolarów (wycena według luksemburskiej giełdy Bitstamp).


Bitcoin będzie nadal rósł? BTC ma pomóc „strach przed pominięciem”?

Bitcoin notuje kolejny tydzień silnych wzrostów z rzędu, a od początku roku umacnia się już o niemal 250%. Ostatni raz cena 10 tysięcy dolarów testowana była ponad roku temu, kiedy stanowiła również ważny opór:

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin BTC kurs 22 czerwca
Bitcoin wybija istotny psychologicznie obszar oporu na wysokości 10 tysięcy dolarów. BTC W1

Według części ekspertów rynkowych wybicie pułapu 10 tysięcy dolarów ma otworzyć przed Bitcoinem okazję do dalszej, silniejszej aprecjacji. W maju stwierdzał tak współzałożyciel Fundstrat, Thomas Lee, jeden z najlepiej rozpoznawalnych kryptowalutowych byków z Wall Street. Jego zdaniem krytycy rynku kryptowalut mają ponownie uwierzyć w rynek cyfrowych aktywów właśnie w momencie wybicia przez Bitcoina psychologicznego oporu wywołując silną reakcję FOMO (fear of missing out), co z angielskiego oznacza strach przed byciem pominiętym w ważnym wydarzeniu rynkowym. Lee przedstawił również argumenty, dlaczego hossa wygląda na trwałą:

  • Wzrost wolumenów transakcji blockchain;
  • Byczy sygnał analizy technicznej;
  • Zwiększenie wolumenów transakcji kryptowalutowych.

Zobacz również: Bitcoin dotrze do $15000 po przebiciu poziomu $10000

Bitcoin napęddza rynek altcoinów. Zyskują Ethereum i Dash

W momencie gdy notowania Bitcoina silniej wzrastają lub tracą, na rynku altcoinów również obserwowana jest wzmożona aktywność. Tym razem najwięcej na umocnieniu BTC korzysta Ethereum pokonujący poziom 300 dolarów oraz Dash, które w skali dobowej rosną o ponad 7%. Dobrze w sobotę radzi sobie również Bitcoin Cash oraz Monero (wzrost o ponad 5%):

rynek altcoin 22 czerwca
Rynek altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com

W efekcie kapitalizacja rynku kryptowalutowego pokonuje barierę 300 miliardów dolarów – ostatni raz rynek wyceniano tak wysoko ponad rok temu, na początku czerwca 2018 roku. Do rekordowego pułapu niemal 800 miliardów jednak nadal daleka droga.

Zobacz również: Zuckerberg „użytecznym idiotą” dla adopcji Bitcoina (BTC)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here