Naga MarketsBitcoin pokonał w weekend 24 tys. dol. Kurs BTC na nowych szczytach19 grudnia 2020 roku (w sobotę), bitcoin rósł o 3% ustanawiając dzienne maksima na wysokości poziomu 24 217 dol., pokonując pierwszy raz w historii poziom 24 tys. dol. Co prawda sesji nie udało się zamknąć nad nowym wsparciem, a nie niedziela przyniosła skromną korektę, jednak w poniedziałek kurs BTC ponownie narusza istotny poziom i porusza się w okolicy nowych szczytów (ATH).

  • W zeszłym tygodniu kurs BTC umacniał się o ponad 22%, co jest jednym z najwyższych tygodniowych zwrotów z inwestycji w bitcoina w ostatnich miesiącach
  • Nowe ATH zdaniem ekspertów oznacza, że do końca roku bitcoin ma szansę przetestować poziom 25 tys. dol.
  • Najwyższe siedmiodniowe stopy zwrotu generował Litecoin, który rósł o 44% i kosztuje obecnie 117 dol. oraz Bitcoin Cash i Wrapped BTC zyskujące kolejno 35% oraz 25%

Bitcoin nadal pnie się w górę. Kurs BTC zamknie 3. kwartał wzrostów z rzędu?

Miniony tydzień był dla bitcoina wyjątkowy zarówno pod względem siedmiodniowej stopy zwrotu, jak i poziomów, do których dotarła kryptowaluta. Pokonanie 24 tys. dol. i ustanowienie nowego ATH to kolejny kamień milowy w historii BTC, który w obecnym cyklu wzrostów znowu przyciąga coraz więcej kupujących.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aprecjacja z ostatnich tygodni sprawia, że w czwartym kwartale bitcoin umacnia się już o 122%, co już niemal na pewno pozwoli mu zamknąć trzeci kwartał wzrostów z rzędu. Jest to jednocześnie jeden z najlepszych wyników w historii, po 162% wzrostów z drugiego kwartału 2019 roku oraz 220% wzrostów z czwartego kwartału 2017 roku.

Bitcoin z nowym ATH. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Wysokie stopy zwrotu na rynku kryptowalut

W minionym tygodniu nie tylko bitcoin zaskakiwał inwestorów wysokimi, dwucyfrowymi stopami zwrotu. Niewątpliwym liderem okazał się być tutaj Litecoin, który zyskiwał 43% oraz Bitcoin Cash rosnący o 35%. Z czołówki rynku kryptowalutowego dwucyfrowe stopy zwrotu notowały również Ether oraz XRP rosnące o kolejno 10% oraz 11%.

Stopy zwrotu na rynku altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com

W gronie 20 czołowych kryptowalut na przestrzeni ostatnich siedmiu dni nie tracił żaden token, każda inwestycja przynosiła więc przynajmniej skromny zysk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta mocno traci przez odmianę Covid-19, dolar odbija na niepewności
Następny artykułLPP miało 246,87 mln zł zysku netto w III kw. r.obr. 2020/2021
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here