Naga MarketsBitcoin pokonał barierę 254 tys. zł. Kryptowaluty rosną w siłęCena najpopularniejszej kryptowaluty, której rynkowa kapitalizacja ponownie przekroczyła 1 bilion dolarów, pobiła wczoraj historyczny rekord wyceny zarówno w polskich złotych, jak i w euro. W dolarach amerykańskich bitcoin jest blisko rekordu.

Wczoraj wieczorem, 19 października, za jednego bitcoina należało zapłacić już 250 tys. złotych, co jest historycznym wydarzeniem i oznacza, że poprzedni rekord z kwietnia, który wynosił 245 tys. złotych, został pobity. Warto nadmienić, że jeszcze na koniec września, a więc niecałe cztery tygodnie temu 1 bitcoina można było nabyć za około 160 tys. złotych. Po majowej korekcie, która miała miejsce pięć miesięcy temu, cena BTC wynosiła niecałe 112 tys. złotych. Skala wzrostu wydaje się zatem imponująca, bo sięga ponad 120 proc. w relatywnie krótkim czasie. Obserwatorzy rynku kryptowalut stawiają sobie jednak teraz pytanie, czy wzrosty te są do utrzymania?Bitcoin. Schemat wprowadzający niepewność

Niepewność na rynku bitcoina wydaje się wiązać z pewnym schematem, który może, ale nie musi się powtórzyć. W 2017 r. kurs bitcoina gwałtownie wzrósł, wyznaczając ówczesny szczyt w rejonie 67 tys. złotych, gdyż giełda CME szykowała się do wprowadzenia kontraktów terminowych. Było to bardzo istotne wydarzenie dla społeczności BTC. Następnie kurs gwałtownie spadł do 20 tys. złotych.

Kolejnym kluczowym wydarzeniem w ostatnim czasie był debiut amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase na giełdzie papierów wartościowych. Wtedy też cena BTC osiągnęła swój rekord wszech czasów, aby kolejno z poziomu ponad 240 tys. złotych spaść poniżej 112 tys. złotych.

Wczoraj z kolei miał miejsce debiut pierwszego amerykańskiego ETF, BITO, którego notowania opierają się o notowania kontraktów terminowych na bitcoina. Obrót jednostkami uczestnictwa tego ETF-a podczas wczorajszej sesji wyniósł prawie 1 mld dolarów, co oznacza, że był to drugi w stawce najlepszych debiutów pod względem obrotu w całej historii ETF-ów w Stanach Zjednoczonych, a są ich tam tysiące.

Może to być zatem pewien schemat wprowadzający możliwą niepewność, na zasadzie kupuj plotki, sprzedawaj fakty.

Bitcoin w dolarze bez rekordu

Słabość euro czy złotego względem dolara amerykańskiego w ostatnim czasie pozwoliła na pobicie rekordu BTC w innych walutach, ale nie w USD. Tutaj zabrakło wczoraj kilkuset dolarów. Na Binance, największej giełdzie kryptowalut na świecie, rekord notowań to 64 854 dol., a wczorajszy szczyt to 64 486 dol. za 1 bitcoina.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here