Naga MarketsBitcoin pokonał 12 tys. dol. Kurs BTC wybił opór 3 raz w tym rokuNotowania BTC podczas środowej sesji rosną piąty dzień z rzędu i zyskują ponad 3%, w efekcie czego Bitcoin wybija opór na wysokości 12 tysięcy dolarów i testuje najwyższe pułapy cenowe od ponad dwóch miesięcy. Najstarsza z kryptowalut pokonuje psychologiczny opór trzeci raz, do tej pory nie udało jej się jednak utrzymać wzrostów. Czy tym razem będzie inaczej?

  • Kurs BTC rośnie, jednak wolumen zakupowy wydaj esię być ograniczony i nie wyróżnia się na tle innych sesji
  • Jeżeli Bitcoin utrzymałby się nad pułapem 12 tys. dol., wtedy otwiera sobie drogę do dalszej aprecjacji
  • W tym samym czasie para BTC/PLN testuje pułap 46,9 tys. zł, znajdując się najwyżej od sierpnia 2019 roku

Bitcoin utrzymuje się powyżej poziomu 10 tys. dol. od 83 dni

Najstarsza z kryptowalut nie tylko pokonuje istotną strefę oporu, ale jednocześnie notuje rekordowy rajd powyżej pułapu 10 tys. dol. Ostatni rekord pochodzi z przełomu 2017 i 2018 roku, kiedy Bitcoin nad poziomem poruszał się przez 62 dni. Obecnie wartość ta wynosi już 83 dni i jeżeli nie dojdzie do nagłego załamania, kurs BTC powinien pokonać barierę 100 dni nad psychologicznym wsparciem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pokonanie poziomu 12 tys. dol. to ważny krok, szczególnie, że od dłuższego czasu wydawało się to bardzo trudne. Wielu analityków zwracało uwagę, że poziom pokrywał się z silnym oporem, gromadząc w sobie wiele zleceń krótkiej sprzedaży – komentował Jason Deane, analityk kryptowalutowy w firmie Quantum Economics.

Zdaniem ekspertów, rajd napędzają zakupy inwestorów instytucjonalnych, w głównej mierze na rynku spot. Sytuacja na rynku futures pozostaje bez zmian i nadal dominują na nim pozycje krótkie.

Bitcoin pokonał poziom 12 tys. dolarów. Źródło: Tradingview.com

Co ciekawe, rynek altcoinów nie podziela w pełni optymizmu widocznego na Bitcoinie.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ethereum i Litecoin w górę, na rynku altcoinów jednak mieszane nastroje

Chociaż silniejsza aprecjacja Bitcoina i wybicie ważnych poziomów technicznych normalnie ciągnie za sobą w górę cały rynek altcoinów, to tym razem jest inaczej. O 2,1% co prawda rośnie Litecoin, a Ethereum dodaje do swojej wartości 0,8%, jednak na szerokim rynku kryptowalut sytuacja pozostaje mieszana.

Przykładowo Monero osuwa się o 3,3%, Binance Coin traci 0,9%, a jak widać na poniższej mapie cieplnej rynku, mniejsze altcoiny w zdecydowanej większości tracą:

Coin360.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here