Naga Markets
Bitcoin pokona dolara, twierdzi Tim Draper. Kryzys jak z 1929 roku
Tim Draper

Inwestor venture capital Tim Draper jest przekonany, że Bitcoin (BTC) osiągnie wkrótce masową adopcję. Nie przeszkodzi jej nawet utrzymujący się od długich miesięcy zdominowany przez niedźwiedzie spadkowy obraz rynku. W jednym z ostatnich wywiadów Draper stwierdza, że ogół społeczeństwa zacznie używać Bitcoina gdy zda sobie sprawę, że BTC jest wygodną opcją przy codziennych płatnościach oraz zakupów.

  • Tim Draper od lat jest zwolennikiem Bitcoina, był również jednym z inwestujących w Coinbase w pierwszej fazie rozwoju spółki
  • Jest zdania, że obecny kryzys może przypominać ten sprzed niemal stu lat i zakończy się on runem na dolara
  • Ostatecznie, konsumencie będą woleli korzystać z Bitcoina
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Bitcoin lepszy od dolara, uważa Trim Draper

Draper był gościem rozmowy na kanale London Real, gdzie opowiadał między innymi o swoich inwestycjach w Hotmail, Skype, Twittera, Teslę oraz Coinbase, gdy te znajdowały się dopiero we wczesnych fazach rozwoju.W takiej fazie znajduje się jego zdaniem również Bitcoin, inwestor dostrzega jednak w nim ogromny potencjał.

– Masy wejdą bardzo szybko, a kiedy już to zrobią, zaleją rynek w jednym momencie. Pomyśl o tym: kiedy będziesz mógł kupić swoje jedzenie, ubrania i schronienie w Bitcoinie. Nie byłoby powodu, aby trzymać się waluty fiat, ponieważ nie jest po prostu tak dobra, jest związana z jakąś siłą polityczną, musi przejść przez banki. Bitcoin ma znacznie mniejsze tarcia i jest globalny – komentuje Tum Draper.

Jak dodaje, Bitcoin jest wystarczająco silny, aby wytrzymać obecne napięcia gospodarcze, które porównać możemy do krachu na Wall Street z 1929 roku.

– To jest ekscytujący czas. Wiedziałem, że Bitcoin będzie zyskiwał popularność gdy zacznie dojrzewać i stanie się bardziej dostępnym. Jestem bardzo podekscytowany tym, co dzieje się z Bitcoinem. Wygląda na to, że mamy dziś odpowiednik załamania z 1929 roku, ale mamy lepszą technologię w postaci Bitcoina – wyjaśniał.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

NED

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Draper podsumowuje swoją wypowiedź przewidując, że konsumenci stracą zaufanie do dolara i zamiast tego przeleją pieniądze w Bitcoina. Dodaje, że podczas gdy większe rządy postrzegają BTC jako zagrożenie, mniej potężne narody mogą wykorzystać możliwości ekonomiczne, które oferuje.

– Jestem wielkim zwolennikiem. Kontynuowałem kupowanie Bitcoina przez lata i czułem, że w pewnym momencie nastąpi coś w rodzaju runu na dolara. Z pewnością były już runy na peso, nigeryjską nairę, ale będą też runy na dolara, gdzie ludzie uciekają od dolara i przenoszą się na Bitcoina – konkludował.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs liry tureckiej | kruk akcje rekomendacje | kurs cdprojekt | enea kurs | euro kurs online | santander kurs | kurs akcji kernel |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here