Naga MarketsTomasz Rozmus
Tomasz Rozmus z Tokeneo

W porannym programie Crypto Flash prowadzonym przez Tomasza Rozmusa z giełdy kryptowalutowej Tokeneo codziennie na antenie Comparic24.tv, zwrócono uwagę na spadki Bitcoina poniżej pułapu 8 tysięcy dolarów w miniony weekend. Pomimo tego, gospodarz programu pozostaje optymistą i na podstawie wskaźnika S2F prognozuje, że do końca tego roku Bitcoin powróci w okolice rocznych maksimów 14 tysięcy dolarów, a po halvingu kosztować będzie co najmniej 50 tysięcy lub nawet 100 tysięcy dolarów.


Bitcoin osiągnie 50 tysięcy dolarów, chociaż obecnie „trudno uwierzyć w ten odczyt”

Bitcoin przeżywa ciężkie chwile, a wskaźnik S2F wskazuje przyszłą cenę BTC powyżej 50 tys. USD. Model ten przedstawia iloraz bieżącej podaży i rocznej wyprodukowanej ilości. W ten sposób możemy obliczyć niedobór danego towaru. wskaźnik ten sprawdzał się wcześniej a jego aktualny odczyt wskazuje iż po kolejnym halvingu kurs BTC osiągnie od 50 000 do 100 000 USD. Trudno w tym momencie uwierzyć w ten odczyt gdy cena jest w okolicach 8 tys. USD, ale zbliżenie się do tegorocznego high wydaję się realne w końcówce roku” – komentuje Tomasz Rozmus dla Comparic24.tv.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspomniany wskaźnik S2F (stock to flow) pomaga zrozumieć ile czasu może zająć wytworzenie takiej samej ilości aktywów, która obecnie znajduje się w obiegu. Najwyższy współczynnik S2F posiada obecnie złoto – 67 lat (tyle zajęło by odzwierciedlenie obecnej podaży). Dla Bitcoina wartość ta wynosi natomiast 27 lat. Zdaniem analityków w przeciągu kolejnych 6 lat wartość ta ma jednak zdecydowanie wzrosnąć i osiągnąć poziom ponad 121 lat:

Źródło: Weissinc.com

Według obecnych prognoz szacowany czas kolejnego halvingu to 14 maja 2020 roku. W przypadku pierwszych dwóch BTC osiągał nowe historyczne szczyty kolejno po 11 oraz 18 miesiącach. Jeżeli zależność ta miałaby zostać utrzymana, to wtedy szczyt nowych ATH powinno zostać rozrysowany 29 miesięcy po halvingu, czyli pod koniec 2022 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here