Naga Marketsbitcoin płonie
Kurs BTC “płonie” we wtorek, zyskując najsilniej od wielu miesięcy

Założyciel japońskiego konglomeratu finansowego SoftBank, Masayoshi Son, miał zainwestować sporo środków w Bitcoina pod koniec 2017 roku kiedy kurs BTC osiągał historycznie rekordowe wyceny. Jak podaje Wall Street Journal, gdy zdecydował się wreszcie zamknąć pozycje stracił na nich $130 milionów. Son znany jest z wchodzenia w duże i ryzykowne transakcje, tym razem musiał uznać jednak wyższość rynków.


Bitcoin i portfel kryptowalutowy sprzedany na początku 2018 r.

Podobno ruch ten nastąpił po tym, jak Son otrzymał rekomendację od “ewangelisty Bitcoina”. SoftBank kupił firmę inwestycyjną tej osoby na początku tego samego roku, jak wynika z raportu WJS. Pomimo jego reputacji jako zapalonego inwestora, zakład na BTC nie jest pierwszym tak szybkim, ryzykownym podejściem rynkowym Sona. Jest powszechnie z inwestowania wielu milionów dolarów w spółki po krótkim czasie spędzonym osobiście z ich założycielami i dyrektorami generalnymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
SoftBank jest największą firmą kapitału podwyższonego ryzyka na świecie, z całkowitą wartością aktywów netto szacowaną na 190 miliardów dolarów. Koncentracja Sona na długoterminowych inwestycjach w spółki technologiczne pomogła mu prowadzić fundusz SoftBanku o wartości 100 miliardów dolarów, z udziałami w Uber, Nvidia, Flipkart, WeWork, OneWeb i innych.

Inwestycja w BTC nie odbywała się jednak poprzez SoftBank, a była osobistą decyzją Sona. Ten miał stracić na inwestycji $130 milionów, kiedy najstarsza z kryptowalut zaczęła na początku ubiegłego roku notować dynamiczne spadki po równie chaotycznym rajdzie wzrostowym w kierunku 20 tysięcy dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs BTC powraca do hossy? Tak twierdzi Novogratz

Znany i szanowany analityk kryptowalut – Willy Woo opublikował wczoraj serię twittów, w których wskazał stosunek znanych osobistości z branży kryptowalut do możliwej wyceny Bitcoina. Jego zdaniem istnieje zaledwie 5% szans na to, że cena Bitcoina osunie się poniżej dołków z połowy grudnia 2018 roku. Przypomnijmy, że wówczas za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było nieco ponad 3100 USD. W chwili obecnej cyfrowe złoto wyceniane jest już natomiast po 5550 USD a więc niemal 80% drożej.

Mike Novogratz znalazł się dopiero na 4 miejscu tego zestawienia. Uważa on bowiem, że szanse na nowe, niższe dołki wynoszą dokładnie 15%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here