Naga MarketsBitcoiin spadaNowy tydzień przynosi wybicie wąskiej konsolidacji, w której Bitcoin przesuwał się przez prawie 20 sesji pod rządu. Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, w poniedziałek cena pojedynczego BTC spadła poniżej 3400 dolarów, co jest najniższym poziomem od półtora miesiąca. Zdaniem analityków wybicie otwiera drogę do re-testu wielomiesięcznych dołków rysowanych przed świętami.


Bitcoin traci w poniedziałek 3% i próbuje pokonać konsolidację

Notowania BTC poruszały się w zaledwie dwustudolarowym zakresie przez okres niemal trzech tygodni, co było najdłuższą konsolidacją od października. Nowy tydzień przynosi jednak pogłębieni zmienności i w efekcie Bitcoin przez chwilę testował pułapy poniżej 3400 dolarów, zostawiając za sobą również dolne ograniczenie konsolidacji.

bitcoin btc 28.01.2019
Bitcoin (BTC) po 20 sesjach bez wyraźniejszych ruchów, rozpoczyna nowy tydzień mocniejszym spadkiem. Źródło: Tradingview.com

Na skok zmienności czekał cały rynek, który pilnie śledzi notowania BTC. W efekcie na najpopularniejszych altach również obserwowano deprecjację i to zdecydowanie mocniejszą. Bitcoin Cash tracił 13% w ujęciu ostatniej doby, w okolicach 5% osuwały się również XRP, ETH oraz EOS:

notowania krypto
Źródło: Coinpaprika.com

Nastroje w czołówce rynkowej nie należą więc do najbardziej pozytywnych co odbiło się również na kapitalizacji rynkowej. Ta spadła dynamicznie do 113 miliardów dolarów, czyli poziomu najniższego od 17-18 grudnia zeszłego roku.

Zobacz również: Naukowcy stworzyli kryptowalutę o 99% bardziej wydajną niż Bitcoin

Według JP Morgan przed BTC jeszcze silniejsze spadki

Analitycy JP Morgan prognozują, że w ciągu najbliższych trzech do nawet pięciu lat, banki nie będą masowo wykorzystywać technologii blockchain a kurs Bitcoina (BTC) może osunąć się nawet w okolice 1260 dolarów. Jak donosi agencja prasowa Reuters, analitycy jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie uważają, że prawdziwa wartość kryptografii wciąż nie została udowodniona i ma ona sens jedynie przy hipotetycznym założeniu, że inwestorzy stracą kiedyś wiarę w tradycyjne aktywa takie jak złoto czy dolary amerykańskie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here