Naga Markets




Sympatycy kryptowalut doskonale pamiętają moment, w którym po podziale głównej sieci Bitcoina (z ang. hard forku) pojawiła się nowa kryptowaluta Bitcoin Cash. Dokładnej śledzący branżę mogli słyszeć również, czy znaleźć się w posiadaniu takich tokenów jak Bitcoin Gold lub Bitcoin Diamond. Jak wynika jednak z analizy giełdy kryptowalutowej BitMEX, łączna liczba wszystkich forków BTC od zeszłego roku jest zdecydowanie dłuższa. W jej skład wchodzą… 44 tokeny!


Od Bitcoin Cash do Bitcoin Hex

Próby stworzenia alternatywnej wersji technologii blockchain rozpoczęły się w 2017 roku i w sierpniu przyniosły pierwsze efekty. Właśnie wtedy górnikom udało się utworzyć nowy blok w ramach łańcucha Bitcoin Cash. Dane pokazywały, że pierwszy z bloków zawierał w sobie niespełna 8 tysięcy transakcji (wielkość bloku 1,915 MB, praktycznie podwajając wielkość tego parametru w przypadku oryginalnego łańcucha BTC).

Pierwszy rozłam miał miejsce z powodu sporu o technologię – wielkość bloków w technologii blockchain wykorzystywanej przez BTC ograniczona była do sztywnego rozmiaru 1 megabajta, co prowadziło do wydłużenia czasu realizacji transakcji i zwiększania opłat/prowizji. BCH oferuje większe bloki (do 8 megabajtów), dzieli jednak z tradycyjnym Bitcoinem historię dotychczasowych transakcji. Bardzo szybko w całym procesie przestało chodzić jednak o same usprawnienia i chęć stworzenia alternatywy dla Bitcoina, a o próbę wybicia się na sukcesie najstarszej z kryptowalut. Twórcy kolejnych forków liczyli, że przyciągną do swojej oferty potencjalnych inwestorów oferując im darmowe monety, co ostatecznie pozwoliłoby powtórzyć sukces BTC, czy też BCH.

W efekcie z głównego łańcucha blockchain wydzielone zostały 44 tokeny kryptograficzne, których pełna lista znajduje się poniżej:

Nazwa Strona internetowa Moment podziału (nr bloku)
Bitcoin Cash https://www.bitcoincash.org 478,558
       Bitcoin Clashic http://bitcoinclashic.org (Wydzielony z BCH)
       Bitcoin Candy http://cdy.one (Wydzielony z BCH)
Bitcoin Gold https://bitcoingold.org 491,407
Bitcore https://bitcore.cc 492,820
Bitcoin Diamond http://btcd.io 495,866
Bitcoin Platinum Bitcointalk 498,533
Bitcoin Hot https://bithot.org 498,777
United Bitcoin https://www.ub.com 498,777
BitcoinX https://bcx.org 498,888
Super Bitcoin http://supersmartbitcoin.com 498,888
Oil Bitcoin http://oilbtc.io 498,888
Bitcoin Pay http://www.btceasypay.com 499,345
Bitcoin World https://btw.one 499,777
Bitclassic Coin http://bicc.io 499,888
Lightning Bitcoin https://lightningbitcoin.io 499,999
Bitcoin Stake https://bitcoinstake.net 499,999
Bitcoin Faith http://bitcoinfaith.org 500,000
Bitcoin Eco http://biteco.io 500,000
Bitcoin New https://www.btn.org 500,100
Bitcoin Top https://www.bitcointop.org 501,118
Bitcoin God https://www.bitcoingod.org 501,225
Fast Bitcoin https://fbtc.pro 501,225
Bitcoin File https://www.bitcoinfile.org 501,225
Bitcoin Cash Plus https://www.bitcoincashplus.org 501,407
Bitcoin Segwit2x https://b2x-segwit.io 501,451
Bitcoin Pizza http://p.top 501,888
Bitcoin Ore http://www.bitcoinore.org 501,949
World Bitcoin http://www.wbtcteam.org 503,888
Bitcoin Smart https://bcs.info 505,050
BitVote https://bitvote.one 505,050
Bitcoin Interest https://bitcoininterest.io 505,083
Bitcoin Atom https://bitcoinatom.io 505,888
Bitcoin Community http://btsq.top/ 506,066
Big Bitcoin http://bigbitcoins.org 508,888
Bitcoin Private https://btcprivate.org 511,346
Classic Bitcoin https://https://bitclassic.info 516,095
Bitcoin Clean https://www.bitcoinclean.org 518,800
Bitcoin Hush https://btchush.org 1 stycznia 2018
Bitcoin Rhodium https://www.bitcoinrh.org B/D
Bitcoin LITE https://www.bitcoinlite.net B/D
Bitcoin Lunar https://www.bitcoinlunar.org B/D
Bitcoin Green https://www.savebitcoin.io B/D
Bitcoin Hex http://bitcoinhex.com B/D

Źródło: BitMEX Research, findmycoins.ninja

„Należy pamiętać, że bardzo ważne jest ostrożne obchodzenie się z tokenami powstałymi w ramach forków. W szczególności zalecamy, aby nie importować klucza prywatnego Bitcoin do nowych portfeli dzielonych tokenów bez uprzedniego wysłania BTC na nowe wyjście skojarzone z innym kluczem prywatnym, tak aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka” – informuje BitMEX.

Na koniec warto zaznaczyć, że tylko cztery z wszystkich forków – Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond oraz Bitcoin Private były w stanie wygenerować zauważalne wolumeny tradingowe. Pozostałe nie zrobiły zbyt wiele, aby wyróżnić się od oryginału, tworząc mniej lub bardziej zbliżone klony.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here