Naga Markets
Bitcoin podwoi swoją cenę? Paweł Szwajcar zapowiada koniec konsolidacji na BTC
Paweł Szwajcar

Kryptowaluty nieprzerwanie budzą emocje. Mimo iż od początku roku cena Bitcoina (BTC) wzrosła o blisko 70%, to nie brakuje głosów, że jest to jedynie sztuczne pompowanie wykresu, mające pozwolić na wyjście z tego rynku największym graczom, a nie zapowiedź hossy. Innego zdania jest Paweł Szwajcar, zawodowy trader, z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, który sugeruje, że na rynku pozostali jedynie najtwardsi gracze, a sentyment wokół krypto wciąż nie uległ poprawie, dlatego prawdziwe wzrosty mogą wciąż być przed nami.

  • Cena Bitcoina od początku roku wzrosła z 16 tys. dol do blisko 28 tys. dol.
  • Na rynku kryptowalut nie brakuje jednak obaw, że wraz z krachem banków stracą kryptowaluty, a kurs BTC spadnie poniżej 10 tys. dol
  • Paweł Szwajcar dostrzega jednak potencjał, dzięki którmu cena BTC może w tym roku przekroczyć 50 tys. dol.
  • Partnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank, oferujący dostęp do ponad 60 000 produktów inwestycyjnych

Bitcoin podwoi cenę, jeśli wybije z konsolidacji, uważa Szwajcar

Burza wokół kryptowalut nie cichnie. Na skutek kryzysu bankowego cena Bitcoina znów zaczyna wyceniać możliwy pivot Fedu, a notowania coraz odważniej spoglądają w kierunku psychologicznej bariery 30 tys. dol.Z tego względu popularny trader, inwestor oraz spekulant Paweł Szwajcar FX jest przekonany, że Bitcoin porusza się w nowej konsolidacji między 27-29 tys. dol., która może potrwać przez najbliższe 2 tygodnie.

Z rozmów podczas Invest Cuffs 2023 Szwajcar wyniósł wrażenie, że oczekiwania szerokiego grona inwestorów względem kryptowalut wciąż są mocno zaniżone, co może sprzyjać ich dalszej aprecjacji, gdyż mało kto spodziewa się mocnej hossy, po tym, jak od początku roku cena BTC wzrosła o ok. 70%.

Inwestor sądzi, że po długiej bessie na rynku pozostali tylko najtwardsi inwestorzy, których nie wystraszył upadek FTX, sytuacja USDC, widmo dalszych regulacji, czy spekulacje na temat Binance.

AVA Trade

Przeczytaj również: Do Kwon zatrzymany w Czarnogórze. CEO Terry chce odwołać się od przedłużenia aresztu

Jest on przekonany, że straszenie kolejnym krachem na krypto nie ma podstaw, zwłaszcza że do tej pory kryzys bankowy przysłużył się notowaniom ryzykownych aktywów, rozbudzając nadzieję na wcześniejsze obniżki stóp procentowych przez Fed i inne banki centralne.

Podczas swojego panelu zatytułowanego: “Pozytywny sentyment na krypto” na Invest Cuffs 2023 argumentował, że rynek kryptowalut jest dopiero na wczesnym stadium ożywienia, co widać między innymi po zachowaniu części altcoinów, które jeszcze nie zaczęły masowo piąć się ku górze.


SAXOPartnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank - w pełni regulowany duński bank inwestycyjny, oferujący ponad 60 000 produktów inwestycyjnych. Skorzystaj z bezpłatnych subkont walutowych, ochrony środków do 100 000 EUR, geograficznej dywersyfikacji swoich aktywów i polskiego wsparcia klienta. Odkryj platformy dostosowane do potrzeb inwestorów i traderów.

Załóż rachunek już teraz!

Advertisement

Dodatkowo “ulica” nie zdecydowała się jeszcze na powrót na ten rynek, a póki to nie nastąpi, na wzór 2021 r. o gigantycznej hossie nie może być mowy, dlatego większość społeczności nie ma wysokich oczekiwań wobec BTC i mówi tylko o ok. 37 tys. dol. podczas kolejnego rynku byka.

Cena Bitcoina może rozpocząć nową hossę

Aktualnie cena Bitcoina od dwóch tygodni porusza się w paśmie konsolidacji między 26,5, a 29 tys. dol. Dołki z wiosny 2022 r. w dalszym ciągu blokują BTC, którego cena zatrzymała się niedawno pod 29 tys. dol. i pomimo kilku prób wybicia tego oporu nie może sobie z nim poradzić.

Wśród szerokiego grona obserwatorów rynku coraz częściej pojawiają się jednak optymistyczne prognozy. CEO Blockstream i znany zwolennik kryptowalut Adam Back uważa, że Bitcoin wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju i dlatego kapitalizacja rynkowa Bitcoina może w przyszłości pokonać duże banki. 

Z kolei analityk Dave the Wave sugeruje, że już wkrótce BTC może wkroczyć w nowy rynek byka. Patrząc dalej w przyszłość, analityk wskazuje, że wartość Bitcoina można wyceniać w złocie zamiast w dolarach amerykańskich. Dave twierdzi, że w ciągu około 20 lat BTC może osiągnąć taką samą wartość rynkową, jak złoto, co oznaczałoby około 22-krotny wzrost ceny względem obecnych poziomów.

Może cię zainteresować: Czy Ethereum będzie dobrym zakupem na najbliższe lata? Prognoza ceny ETH do 2030 roku

Z punktu widzenia wykresu Bitcoin znajduje się obecnie w potencjalnie kluczowej strefie 28-30 tys. dol. Dopiero jej pokonanie mogłoby otwierać drogą na wyższe poziomy. W innym przypadku, przy ustabilizowaniu się notowań na pozostałych wspomnianych rynkach, siły napędowe bitcoina mogą osłabnąć, cofając go do szerszej konsolidacji.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułFP Markets wprowadza platformę cTrader, rozszerzając swoją bogatą ofertę!
Następny artykułConotoxia uruchamia usługę Doradztwa Inwestycyjnego. Skorzystaj z promocji na start!
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.