Naga Markets

Wejście BlackRock, największej na świecie spółki specjalizującej się w zarządzaniu aktywami, w przestrzeń kryptowalut może mieć ogromny wpływ na wzrost ceny Bitcoina (BTC), uważa założycielka ARK Invest, Cathie Wood. Badanie ARK Invest wykazało, że instytucje, które chcą uzyskać dostęp do kryptowalut, ale także zminimalizować zmienność, ulokowałyby 2,5% swoich portfeli w wirtualne aktywa. W nowym wywiadzie Wood stwierdza, że ten poziom popytu podniesie „ponad dwukrotnie” cenę Bitcoina. Kurs BTC/USD konsoliduje w środę w okolicach poziomu 23 000 USD.

BlackRock może zainwestować w rynek kryptowalut ponad 1 bilion dolarów

W zeszłym tygodniu amerykański gigant kryptowalut Coinbase ogłosił, że połączył siły z BlackRock, największym menedżerem aktywów na świecie, aby zapewnić handel kryptowalutami bogatym klientom.Wood wyjaśnia w nowym filmie na YouTube, że jej firma przeprowadziła badanie dotyczące instytucji przechodzących na kryptowaluty. Badanie wykazało, że instytucje, które chcą uzyskać dostęp do kryptowalut, ale także zminimalizować zmienność, umieściłyby aż 2,5% swoich portfeli w wirtualne aktywa.

​​- Jeśli zastosujesz tę zasadę 2,5% do platformy BlackRock o wartości 40 bilionów dolarów, przełoży się to na popyt wart ponad 1 bilion dolarów. Taki poziom popytu podbije „ponad dwukrotnie” cenę Bitcoina – zauważa Wood.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Wood dodaje również, że inny wskaźnik Bitcoina wskazuje, że BTC może w rzeczywistości wzrosnąć jeszcze wyżej.

Niepłynna podaż, według naszych szacunków, wynosi około 14 milionów z około… 18-19 milionów pozostających w obiegu Bitcoinów. Według naszych obliczeń, tylko trzy miliony jednostek są naprawdę płynne. A więc popyt – gdybyśmy mieli zobaczyć wzrost popytu o 1 bilion dolarów – prawdopodobnie podniósłby cenę znacznie wyżej niż podwojenie ceny, o którym właśnie wspomniałam – podkreśliła.

XTB
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax giełda | orlen kurs | comarch akcje | pzu akcje wykres | akcje jsw | analiza bitcoin | mercator medical akcje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here