Naga Marketsmoneta BitcoinW momencie trwania długiego weekendu majowego Bitcoin nie próżnował i kontynuował swój rajd wzrostowy. Po pięciu zyskownych sesjach kurs BTC ostatecznie testował poziom 5850 dolarów, który ostatni raz obserwowano niemal sześć miesięcy temu. Poniedziałkowe otwarcie przynosi co prawda delikatnie osunięcie i notowania testują szczyty z kwietnia, te powinny pełnić jednak rolę istotnego wsparcia.


Kurs BTC będzie nadal wzrastał? Bitcoin wybija ważny opór

Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, notowania Bitcoina w miniony weekend testowały poziomy 5850 dolarów, czyli najwyższe od sześciu miesięcy. Niedziela i poniedziałek przynoszą ze zobą korektę, jednak maksima kwietniowe rysowane w okolicach 5620 dolarów trzymają notowania w ryzach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs BTC ma jednak obecnie przed sobą niezwykle istotną strefę oporu, wyznaczaną przez minima z lutego 2018, testowane następnie niemal nieprzerwanie przez całą drugą połowę ubiegłego roku. Ich wybicie (okolice tuż pod okrągłym poziomem 6 tysięcy dolarów) zepchnęło najstarszą z kryptowalut na wielomiesięczne minima (3 tysiące dolarów niżej).

Bitcoin kurs W1
Kurs BTC na wykresie tygodniowym, Tradingview

Przechodząc jednak na niższy interwał (dzienny), można zauważyć, że z jednej strony Bitcoin odbija od wspomnianego oporu (zaznaczony poniżej na czerwono), z drugiej korzysta ze wsparcia zeszło miesięcznych maksimów. Zdaniem analityków w tym momencie istnieje szansa na powrót nad dawne wsparcie, którego potwierdzeniem byłoby wybicie poziomu 6 tysięcy dolarów.

Bitcoin kurs D1
Kurs BTC na wykresie dziennym, Tradingview

Zobacz również: Warren Buffett twierdzi, że bitcoin jest “narzędziem hazardowym”

Bitcoin osiągnie nowe szczyty do 2020 r.? Tak twierdzi Tom Lee

Thomas Lee reprezentujący przedsiębiorstwo inwestycyjne Fundstrat jest jednym z najchętniej wypowiadających się w mediach kryptowalutowych byków. Tym razem w wywiadzie dla CNBC stwierdzał, że „krypto zima” się skończyła, a Bitcoin powinien osiągnąć nowe maksima do 2020 roku. Lee podał 6 powodów sugerując, że kurs BTC wkrótce odbije od obecnych poziomów.

„Zeszły rok był strasznym dla kryptowalut, potężny rynek niedźwiedzia. W tym tygodniu opublikowaliśmy jednak artykuł pokazujący znaki, które historycznie pojawiały się jedynie w przypadku rynków wzrostowych. Pojawia się coraz więcej dowodów sugerujących, że znaleźliśmy się w trendzie byka” – komentował Lee.

Kryptowalutowy byk z Wall Street podawał szereg powodów sugerując dlaczego kurs BTC będzie wzrastał. Wśród nich znalazło się między innymi pokonanie 200-okresowej średniej ruchomej, o którym pisaliśmy w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here