Naga MarketsByły główny ekonomista Banku Światowego, Lawrence Summers twierdzi, że bitcoin (BTC) i kryptowaluty mają coraz większą siłę przebicia. W wywiadzie dla Bloomberga w programie Wall Street Week, Summers dzieli się swoimi poglądami na temat ewoluującej roli kryptowalut na światowych rynkach.

Bitcoin oczami Lawrence’a Summersa

Ekonomista zwraca uwagę, że historycznie inwestorzy doceniają możliwość inwestowania w aktywa, które wydają się być oddzielone od tradycyjnej ścieżki inwestycyjnej. Przez długi czas ludzie szukali złota jako inwestycji, która istnieje poza rękami władzy centralnej. Teraz, jak przewiduje, inwestorzy będą wykorzystywać aktywa kryptowalutowe w ten sam sposób co w przeszłości cenny metal.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Czy istnieje pragnienie i czy istnieje długotrwałe ludzkie pragnienie posiadania aktywów, które czują się oddzielone i poza codziennymi działaniami rządu? Myślę, że odpowiedź na to pytanie, jak pokazuje historia, jest twierdząca – komentował Summers w rozmowie z Bloombergiem.

– Myślę, że złoto było podstawowym aktywem tego rodzaju przez długi czas. I myślę, że kryptowaluty mają szansę stać się formą, w której ludzie szukający bezpieczeństwa będą trzymać majątek. Więc moje przypuszczenie jest takie, że kryptowaluta pozostaną z nami jako rodzaj cyfrowego złota, a jeśli wyobrazisz sobie, że kryptowaluta stała się połową lub nawet jedną trzecią całkowitej wartości nieużytkowej złota, byłaby to znaczna aprecjacja w stosunku do obecnych poziomów i dlatego uważam, że istnieje spora szansa na to, że kryptowaluta będzie częścią systemu przez dość długi czas – dodawał.

Podczas gdy Summers nie wierzy, że kryptowaluty ewoluują w podstawowe jednostki wymiany takie jak dolar lub złotówka to prognozuje,, że mogą odegrać dużą rolę w świecie handlu internetowego.

– Ale czy kryptowaluty zapoczątkują jakiś libertariański raj? Czy większość z nas będzie dokonywać swoich płatności za pomocą bitcoina lub innej kryptowaluty? Raczej w to wątpię. Czy będzie to coś fundamentalnego dla handlu w Internecie? To może być ważna część handlu w sieci. Tak właśnie bym o tym myślał – podsumował Summers.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pge | cena kryptowalut | wykres dax | kurs pkn orlen | orange notowania | biomed giełda | dax online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here