Naga MarketsSzklana kula z BTCBitcoin (BTC) podniósł się szybciej po bessie, niż Amazon po końcu ery dot- comów. Wskazują na to teraz dane firmy analitycznej Messari. To też kolejne porównanie bańki na kryptowalutach z bańką na dot-comach.

Messari postanowiło zestawić ze sobą kurs Amazona z kursem BTC. Okazało się, że w obu przypadkach jest wiele podobieństw.

“Najnowszy cykl $BTC odzwierciedla [kurs] $AMZN podczas bańki internetowej, ale ożywienie było znacznie szybsze. Nawet po niedawnej wyprzedaży bitcoin spadł o 54% w stosunku do swojego najwyższego poziomu, zaś Amazon spadł o 85% w podobnym okresie” –

-czytamy na profilu Ceteris Paribus na Twitterze.

 

Bitcoin – czysta spekulacja?

W kolejnym tweecie Ceteris Paribus twierdzi, że choć oba aktywa są wyraźnie różne, w obu chodziło w pewnym momencie o “czystą spekulację”.

Ceteris Paribus zauważa, że bitcoin jest „znacznie bardziej zaawansowany niż większość ludzi wyobrażała sobie w grudniu 2018 roku”.

Co ciekawe, nie jest to pierwsze porównanie bańki BTC do bańki dot-comów. Doświadczony trader Peter Brandt tego lata stwierdził, że los altcoinów jest przesadzony. Mają one upaść, tak jak stało się to w przypadku wielu spółek internetowych. Przewiduje on, że kolejna hossa na bitcoinie nie obejmie całego sektora kryptowalut – w przeciwieństwie do historycznego rajdu z 2017 roku. Brandt zauważył, że po bańce dot-comów większość mniej sprawdzonych firm upadło, ale przetrwali giganci, tacy jak Amazon.

Fundamenty

Tymczasem dyrektor generalny Blockstream, Adam Back – twórca hashcash (PoW), który później został użyty w algorytmie wydobycia bitcoina – pozytywnie wypowiedział się nt. kryptowaluty pod kątem jej fundamentów:

„Bitcoin jest znacznie szybszy, niż się spodziewano [w sensie ewolucji i zachowań na giełdzie – przyp. jw]. We wczesnej erze dotcomów pojawiło się powiedzenie o „czasie internetowym” i [teraz możemy mówić o] czasie bitcoinowym (…), [który zachodzi] jeszcze szybciej.”

Niedawno porównywaliśmy także bańkę na kryptowalutach do tulipomanii i bańki Kompanii Missisipi. W obu przypadkach można było zauważyć wyraźne różnice w porównaniu z hossą na bitcoinie i pozostałych walutach cyfrowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here