Naga MarketsSpojrzenie na ostatnie cofnięcie bitcoina wskazuje na to, że podąża on podobną ścieżką do tej obserwowanej we wrześniu, tylko w zdecydowanie mniejszej skali, twierdzi Justin Bennett w swoim najnowszym biuletynie kryptowalutowym.

Bitcoin powtarza schemat z września i początku roku, twierdzi Justin Bennett

– Widzieliśmy to już wcześniej. Na przykład, możesz sobie przypomnieć, jak akcja cenowa w sierpniu i na początku września przypominała akcję z okresu od lutego do kwietnia. Omówiłem to obszernie we wcześniejszych newsletterach – komentuje BennettPoniżej zaprezentowano wykres, na którym widać październikowe cofnięciem z nałożonym na niego wrześniem.

Bitcoin podąża za cofnięciem z września? Justin Bennett analizuje BTC I kurs dolara
Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Justin Bennett

Istnieje silny argument przemawiający za tym, że październikowe cofnięcie jest następstwem wrześniowej korekty. Sugeruje to także wykres o niższym interwale:

Bitcoin podąża za cofnięciem z września? Justin Bennett analizuje BTC I kurs dolara
Bitcoin na wykresie H4. Źródło: Justin Bennett

– Odpowiedź poznamy prawdopodobnie do końca tygodnia. Jeśli Bitcoin osiągnie dno pomiędzy 55-57 tys. dol., wtedy realizacja powyższych scenariuszy jest bardzo prawdopodobna. Moim zdaniem, dno w tym zakresie, po którym następuje zamknięcie powyżej oporu kanału potwierdziłoby, że fraktal się rozgrywa – dodaje analityk.

Z kolei zamknięcie bitcoina poniżej 55 tys. dol. otworzy drogę do ponownego testu poziomu 53 tys. dol.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kurs dolara i jego znaczenie dla kryptowalut

– Pomyślałem, że zacznę dzisiejszą analizę od indeksu USD (DXY). Istnieje wiele kont na Twitterze, które uważają, że DXY nie ma żadnego wpływu na kryptowaluty. Zapewniam jednak, że widoczna jest wyraźna odwrotna korelacja między tymi dwoma.

Ma to sens sens, biorąc pod uwagę, że mamy tendencję do wyceny BTC, ETH, itp. w dolarach amerykańskich. Chodzi mi o to, że jest to wciąż waluta rezerwowa świata – wyjaśnia Bennett.

Ostatnio DXY znajduje się powyżej wsparcia 93,50. Jest to kluczowy poziom, o ile rynek znajduje się powyżej niego na zamknięciu dziennym. Jednocześnie rynek wyrysował układ, który może być klinem wzrostowym. Ostatecznie jednak DXY musi zamknąć się poniżej 93,50, aby zasugerować słabość.

– Pamiętaj, że słabszy DXY jest tym, czego chcemy dla bitcoina. Dlatego też przełamanie poniżej 93,50 byłoby idealne dla byczej narracji kryptowalutowej – dodaje analityk.

Kluczowy opór znajduje się na 94,50.

Bitcoin podąża za cofnięciem z września? Justin Bennett analizuje BTC I kurs dolara
Kurs dolara. Źródło: Justin Bennett

Bitcoin w krótkoterminowym kanale spadkowym

Bitcoin przełamał w środę poziom 60 tys. dol. Dzienne zamknięcie poniżej sprawi, że obszar zmieni się opór i otworzy drogę do kluczowego wsparcia w zakresie 57-55 tys. dol.

– W okolicach 55 tys. dol. występuje wiele konfluencji. Nie zapominaj jednak, że wrześniowe maksimum w pobliżu 53 tys. dol. może również odegrać ważną rolę.

Mam zlecenia ustawione w okolicach 55 000 na wypadek, gdybyśmy zobaczyli, że BTC/USD wycofuje się. Jak zawsze, to nie jest porada finansowa. Jest to tylko moje zagranie, więc powinieneś podjąć własną decyzję – ostrzega Bennett.

Kluczowy opór powyżej 60 tys. dol. znajduje się kolejno na 63,6 oraz 67 tys. dol.

Bitcoin podąża za cofnięciem z września? Justin Bennett analizuje BTC I kurs dolara
Kurs bitcoina. Źródło: Justin Bennett
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs sp500 | średni kurs lewa nbp | orange notowania | kurs funta | notowania budimex | najniższy kurs funta | neuca kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułUmocnienie złotego w czwartek. Kurs euro: 4,617 zł, dolara: 3,953 zł
Następny artykułMaksymilian Bączkowski zaprasza na live trading, 28 października 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here