Naga Markets

lewitujące monety bitcoin btcŚroda, 24 maja, przyniosła pewną presję sprzedaży dla największej na świecie kryptowaluty – Bitcoina (BTC). Obecnie notuje on spadek o 2% i osiągnął cenę 26 620 USD, przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 518 miliardów USD. Co więcej, wolumeny obrotu BTC i kryptowalutami osiągnęły ostatnio historyczne minima, co powoduje pewne zaniepokojenie wśród inwestorów. Jednak dane on-chain wnoszą pewien optymizm na wykresach głównej wirtualnej waluty.

Bitcoin (BTC): Spadek cen i minima wolumenów obrotu

Checkmate, główny analityk on-chain w Glassnode, niedawno ogłosił, że wskaźnik ryzyka sprzedaży Bitcoina osiągnął najniższy poziom w historii. Oznacza to, że inwestorzy są niechętni, by wyprzedawać swoje tokeny zarówno z zyskiem, jak i stratą. Zdaniem eksperta taka sytuacja często występuje, gdy sprzedający są wyczerpani, co może wskazywać na nadchodzące duże ruchy wzrostowe.Dodatkowo, dane z łańcucha Glassnode wskazują, że wraz ze spadkiem wolumenu obrotu i płynności na rynku kryptowalut, możemy się spodziewać wzrostu zmienności. Kompresja przedziałów cenowych i transferów w łańcuchu na najniższych poziomach cyklu sugeruje, że Bitcoin ma małe szanse na utrzymanie się w spokoju przez długi czas.

Napływy BTC na giełdy również odnotowują cykliczne minima. Taki spadek napływu na giełdy zazwyczaj wskazuje na “bardzo niski poziom strukturalnej płynności rynku”. Może to być wynikiem decyzji głównych animatorów rynku, takich jak Jane Street i Jump Crypto, którzy opuścili niedawno amerykański rynek, powołując się na brak jasności regulacyjnej.

Z uwagi na coraz bardziej niepłynny rynek i bardzo cienkie księgi zamówień, istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo wzrostu zmienności rynku – napisał analityk Galssnode.

Po silnym wzroście na początku tego roku, Bitcoinowi nie udało się przebić psychologicznego poziomu 30 000 USD i od tego czasu jest stale pod presją sprzedaży. Teraz jesteśmy świadkami próby utrzymania się na poziomie 27 000 USD przy możliwości dalszego spadku. Przyszłe ruchy na rynku kryptowalut, zwłaszcza Bitcoina, mogą być nieprzewidywalne i inwestorzy powinni być gotowi na zmienność i potencjalne duże ruchy w najbliższej przyszłości.

Zobacz również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.