Naga MarketsprezentyJuż dziś Wigilia. Tak, wiemy, że nie miałeś czasu kupić jeszcze prezentów pod choinkę (albo inaczej: aniołek znowu nawalił!). Masz jednak jeszcze parę godzin. Może więc zdążysz zdobyć jakieś fajne podarki dla swoich bliskich! Jeśli zaś wśród nich są fani kryptowalut – ten artykuł jest pisany z myślą o tobie!

Książki o kryptowalutach

Książek o kryptowalutach nie ma na rynku zbyt dużo. Warto jednak zastanowić się, czy którąś z nich nie kupić jako prezentu. Polecamy np. “ABC Blockchaina”, o której pisaliśmy szerzej tutaj. Możesz jednak też pomyśleć o “Kryptowalutach” Szczepana Bentyna i Michała Grzybkowskiego. Obie te pozycje są dość lekkie w odbiorze i pomogą każdemu zrozumieć, czym jest blockchain, bitcoin i poszczególne kryptowaluty zarówno pod kątem technologicznym, ale też ekonomicznym.

“Denacjonalizacja pieniądza”

Ta pozycja zasługuje na osobny punkt. Nie dot. bowiem dokładnie kryptowalut, ale ich podstaw ekonomicznych.

Friedrich August von Hayek (1899-1992) był wiedeńskim ekonomistą, prawnikiem i filozofem. W 1976 r. napisał “Denacjonalizację pieniądza”, książkę, którą mógł inspirować się Satoshi Nakamoto tworząc bitcoina! Skąd takie podejrzenie? Otóż, Hayek opisał w niej, jak szkodliwe dla gospodarki jest kreowanie pieniądza przez rządy. Wyszedł z propozycją tworzenia prywatnych walut. Twierdził, że przez fakt istnienia konkurujących ze sobą emitentów waluty zyskałyby na jakości. Trochę tak jak dzieje się to w przypadku firm na wolnym rynku.

Ciekawa książka dla każdego, kto chce zrozumieć fundamenty kryptowalut.

Gadżety z logiem BTC

A może coś do ubrania? Na stronie bitbayshop.com/pl można zaopatrzyć się w skarpetki czy koszulki z logiem bitcoina. Jakby tego było wam mało, możecie pomyśleć o ręczniku plażowym, torbie na zakupy czy… zgrzewce energy drinków. To ostatnie przyda się z pewnością w okresie kolejnej bańki na cyfrowych walutach.

Portfel sprzętowy

Jeśli jednak masz do czynienia z bardziej zaawansowanym fanem kryptowalut, pomyśl może o portfelu sprzętowym. Mowa np. o Ledger Nano S. Choć takie urządzenie wygląda z pozoru mało imponująco, dla każdego hodlera bitcoinów jest czymś fantastycznym!

Ten niby-pendrive pozwala w bezpieczny sposób przechowywać nam dane dostępu do naszych cyfrowych walut. W ten sposób hodlowanie staje się jeszcze bezpieczniejsze i zarazem wygodniejsze.

Kup kryptowalutę!

No właśnie, a może kup bliskiej osobie kryptowalutę lub jej część i przekaż jej w formie paper walletu? Może to być część BTC lub np. cały ETH. To dobry pomysł, bowiem może się okazać, że wręczając dziś obdarowanemu np. 500 zł, za rok ten będzie posiadał np. dziesięciokrotnie więcej. Może nakłonić go to do inwestowania i nauczyć cierpliwości. Samodoskonalenie – chyba trudno o piękniejszy prezent.

Odsuwają jednak na bok problemy z prezentami, z okazji Świąt życzymy wam dużo szczęścia, radości, spędzenia najbliższych dni w ciepłej, rodzinnej atmosferze!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here