Naga MarketsMożna spotkać się z poglądem, że w obecnych czasach wszystko pochodzi z Chin… nawet Bitcoin. Twierdząc tak, nie miniemy się dużo z prawdą, gdyż nawet w momencie gdy ICO zostało oficjalnie zakazane, a większość z giełd kryptowalut przeniosło się poza granice, większość z wydobywanych Bitcoinów wciąż pochodzi z Chin. 


Portal blockchain.info opublikował niedawno poniższe podsumowanie:

Pięć kopalń o największym udziale w rynku umiejscowiona jest właśnie w Chinach. Niektórzy oceniają, że aż 80% mocy obliczeniowej całej sieci pochodzi właśnie z Chin. O górnikówprogram chce zawalczyć również japońskie miasto Kazuno, które uruchomiło specjalny mający na celu zachęcenie przedsiębiorców do umiejscowienia swojej kopalni właśnie tam.

Duzi wybierają się na zakupy

Najważniejszymi newsami z branży finansów pozostają wysiłki 21 Century Fox, które próbuje sprzedać większość swoich udziałów w Disney oraz Broadcom, które szuka sposobu by przejąć Qualcomm za niebagatelną kwotę $105 miliardów. Ta transakcja ma szansę stać się największą w branży i choć zarząd Qualcomm nie wydaje się zainteresowany fuzją, to Broadcom szykuje wrogie przejęcie.

Wielkie przejęcie takie jak te zazwyczaj zalewają rynek strumieniem pieniędzy. To jednak najlepsza droga rozwoju dla już gigantycznych spółek, choć najbardziej cieszą się banki mogąc pośredniczyć w całej procedurze. Tymczasem, warto zdać sobie sprawę z tego ile jeszcze pieniędzy nie zostało włożonych w rynek. Obrazuje to poniższy wykres pokazujący, że wolnej gotówki nie zostało zbyt dużo:

Donald Trump w Korei

Bez obaw, chodzi o Koreę Południową, a konkretnie Seul. Retoryka Trumpa wobec Korei Północnej nieco odbiega od bardziej konserwatywnego podejścia Korei Południowej jednak wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Seulu z pewnością została skrupulatnie oskryptowana przez doradców Donalda Trumpa. Jeśli prezydent nie zaskoczy nas niczym, wizyta w Korei prawdopodobnie przejdzie bez echa rynkowego. 

Ropa w byczym pędzie

Wydaje się, że podróż Donalda Trumpa po Azji oraz ostatnie decyzje banków centralnych przyćmiły tak drastyczny skok wartości ropy naftowej. Breakout ponad poziom $55.55 (żółta linia) jest ważnym wydarzeniem ze względu na opór jaki zazwyczaj stawiał ten poziom.

Handluj ropą na platformie eToroConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here