Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleSkok ceny bitcoina pozytywnie wpłynął na wartość akcji spółek z tego rynku. Czy hossa czeka nas nie tylko na samej kryptowalucie, ale i na innych walorach z tego rynku.

Najstrasza kryptowaluta kontynuuje swoją nieoczekiwaną wspinaczkę, dziś osiągając już poziom 5 316 USD (w momencie pisania tekstu cena BTC wynosi 5 025 USD). Bloomberg Galaxy Crypto Index, który śledzi koszyk największych tokenów cyfrowych, zyskał w tym tygodniu aż 28 procent.

Odrodzenie na wiosnę

Bitcoin ruszył się po miesiącach bezczynności. W odpowiedzi drożeją też altcoiny, tokeny z ICO , ale także akcje spółek powiązanych z kryptowalutami. Akcje Remixpoint Inc. z Japonii skoczyły aż o 16 procent w ciągu dnia. Notowania Vidente Co. wzrosły o prawie 20 procent od weekendu, podczas gdy Omintel Inc. zaliczyło 6,3 procentowy wzrost.

Sytuacja zaczyna przypominać bańkę dot-comów sprzed dwóch dekad. Choć jeszcze trudno dziś mówić o bańce (ale też nie można jej wykluczyć za parę czy kilkanaście miesięcy), wzrost głównego aktywa tego rynku ciągnie całe środowisko.

Skok ceny bitcoina przyczynia się do wzrostu popytu na całym rynku – także akcji. I nie chodzi tylko o Azję. Riot Blockchain Inc. z USA wzmocniło się o 12 procent. Mniejsze firmy kryptograficzne, takie jak DPW Holdings Inc. i Marathon Patent Group Inc., również zyskały. Ogólnie amerykańskie akcje z rynku kryptowalut zaliczają wspaniały tydzień.

Świętować może inwestor i miliarder Mike Novogratz. Rośnie wartość Galaxy Digital Holdings Ltd. Akcje firmy wzrosły w tym roku o 159 procent. To wspaniała wiadomość po ponurym 2018 roku, kiedy firma straciła 136 milionów dolarów w ciągu dziewięciu miesięcy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here