Naga MarketsBitcoin po prawie 50 tys. dol. Binance Coin w górę o 80%W trakcie weekendu notowania bitcoina ocierały się niemal o pułap 50 tys. dol., ustanawiając w niedzielę, nowe historyczne maksima, w poniedziałek jednak korygują o 2,8% powracając poniżej poziomu 48 tys. dol. W przeciągu drugiego tygodnia lutego notowały jednak dwucyfrowe umocnienie, które pozytywnie odbijało się również na szerokim rynku altcoinów. Liderem wzrostów był Binance Coin (BNB) rosnąc o 76%.

  • W skali ostatnich siedmiu dni grupa 20 największych kryptowalut notowała bardzo wysokie stopy zwrotu
  • Obok BNB w gronie liderów znalazły się Bitcoin Cash (BCH), Monero (MXKR), Tron (TRX), czy też Litecoin (LTC) zyskujące od 33,5% do 48%
  • W poniedziałek nastroje korekcyjne udzielają się jednak wszystkim większym tokenom, a cały rynek traci ponad 4%. Jego kapitalizacja spada do 1,4 bln dol.

Bitcoin koryguje po niedzielnym ustanowieniu nowego rekordu

Bitcoin wycofał się z rekordowo wysokiego poziomu w poniedziałek, a inne kryptowaluty osunęły się, ponieważ inwestorzy zrealizowali zyski z rajdu, który pchnął bitcoina blisko 50 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin spadał aż o 5,6% do niespełna 46 tys. dol. w azjatyckich godzinach handlu po osiągnięciu rekordowego szczytu 49,7 tys. dol. w niedzielę, podczas gdy konkurencyjna kryptowaluta ether spadła o ponad 8%.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin skoczył o 20% w ciągu minionego tygodnia, po tym jak producent samochodów elektrycznych Tesla Inc ogłosił, że posiada 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach i zaakceptuje tę walutę jako środek płatności w przyszłości. Od początku roku kurs BTC rośnie już ponad 60% i zyskuje 1100% od osiągnięcia jednorocznych dołków w marcu ubiegłego roku.

Widzimy napływ wielu dużych graczy na rynek, którzy aktywnie kupują, co powoduje wzrost cen. Poniedziałkowa korekta to pewnie efekt wycofywania się jednego lub dwóch większych funduszy w związku z realizację zysku. Cofnięcie może być natomiast okazją do ponownych zakupów – komentuje Chris Weston, szef działu badań w domu maklerskim Pepperstone w Melbourne.

Oprócz inwestycji Tesli, najstarszy w USA bank komercyjny BNY Mellon w zeszłym tygodniu powiedział, że utworzył nową jednostkę, aby pomóc klientom w utrzymywaniu i handlu aktywami cyfrowymi.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Większość topowych kryptowalut z dwucyfrową stopą zwrotu

Bitcoin wygenerował w minionym tygodniu stopę zwrotu powyżej 20%, a w jego ślad poszła większość kryptowalut z listy 20 największych. Warto zauważyć, że wśród nich wzrosty bitcoina były jednymi z najskromniejszych, a rekordziści zyskiwali po 76% (Binance Coin) oraz 48% (Bitcoin Cash).

Źródło: Coinpaprika.com

Silniejszą korektę notował jedynie Dogecoin, który w dwóch wcześniejszych tygodniach charakteryzował się ponadprzeciętnymi wzrostami. W ostatnim czasie ulubiona waluta Elona Muska traciła w weekend i rozszerza swoje spadki w poniedziałek po ostatniej serii wpisów miliardera na Twitterze.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | dolar | bitcoin informacje | lotos notowania | wykres eur usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here