Naga MarketsBitcoin w kosmosieBitcoin będzie kosztował aż ponad 400 tys. USD w 2021 roku? Takiego zdania jest znany analityk Benjamin Cowen. Swoją prognozę przedstawił w nowym video na YouTube.

Swoją prognozę oparł on na analizie technicznej. Kluczowa będzie według niego średnia krocząca 20MA, która powinna w czasie hossy zadziałać jako wsparcie dla kursu BTC. To też powinny doprowadzić do osiągnięcia na wykresie nowego ATH. Sam jednak twórca tej teorii ma pewne wątpliwości, którymi otwarcie dzieli się ze swoimi widzami.

Bitcoin i zyski rzędu 1000 proc.

Cowen twierdzi, że jesienią 2021 r. teoretycznie możemy zobaczyć na wykresie cenę ponad 400 tys. USD za 1 BTC. To jeden ze scenariuszy. Możliwe jednak jest też to, że nie powinniśmy już liczyć na zyski rzędu 5 000 proc. w czasie bańki spekulacyjnej. Możliwe są zaś trochę mniejsze sięgające pomiędzy 1 000 a 1 500 proc.

Uważa również, że cykle rynkowe wydłużają się. Zwłaszcza okres pomiędzy halvingiem a nowym szczytem staje się coraz to dłuższy, niż bywało to wcześniej.

Po pierwszym przepołowieniu nagrody za wykopanie nowego bloku w blockchainie BTC nowy szczyt osiągnięto po około 52 tygodniach. Jednak po drugim halvingu okres ten wydłużył się już do aż 73 tygodni. Cowen sugeruje zatem, że droga na nowy szczyt po tegorocznym podzieleniu nagrody może potrwać jeszcze dłużej, a kolejne ATH pojawi się na wykresie dopiero w 2022 r.

Oczywiście nadal dałoby to nam cenę bitcoina na poziomie aż 125 000 USD, co powinno mieć miejsce już na początku 2022 roku.

Czynniki gospodarcze i polityczne

Oprócz analizy technicznej kurs mogą jednak napędzić inne czynniki – związane z ekonomią i polityką. Pamiętajmy, że nadal istnieje zagrożenie wybuchem wojny na Bliskim Wschodzie. Poza tym mimo pozorów nie zelżała wojna handlowa na linii USA-Chiny. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze polityka banków centralnych, które – zgodnie z modną dziś Nowoczesną Teorią Monetarną – dodrukowują pieniądze na skalę, która zaczyna być groźna dla globalnej gospodarki. I to zwłaszcza teraz, gdy widzimy już pierwsze objawy spowolnienia na rynkach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here