Naga Marketsmoneta BitcoinWtorkowy handel azjatycki przynosi na rynku kryptowalut kolejne umocnienie Bitcoina. Kurs BTC na luksemburskiej giełdzie Bitstamp wzrastał mocniej w godzinach nocnych, testując poziom 5970 dolarów. Do osiągnięcia psychologicznej bariery 6 tys. dolarów zabrakło wiec naprawdę niewiele. Na wysokości wspomnianego poziomu przebiega również istotne wsparcie/opór, które trzymało cenę najstarszej z kryptowalut w ryzach przez zdecydowaną większość 2018 roku. Czy Bitcoin będzie w stanie pokonać barierę?


Bitcoin pogłębia tegoroczne maksima. Cena BTC najwyżej od listopada

Chcąc uzmysłowić sobie jak istotną rolę dla notowań Bitcoina odgrywał poziom 6 tysięcy dolarów, należy oddalić wykres aż do końca 2017 roku. Właśnie wtedy po raz pierwszy zadziałał bowiem jako wsparcie, które następnie w 2018 roku testowane było co najmniej kilkukrotnie. Ostatecznie jego wybicie spowodowało, że kurs BTC osunął się w okolice 3 tysięcy dolarów i po sześciu miesiącach konsolidacji oraz powolnych wzrostów wreszcie powraca w jego okolice:

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC podchodzi pod 6 tysięcy dolarów
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC podchodzi pod 6 tysięcy dolarów

Przybliżając powyższy wykres można zauważyć, że nawet jeżeli notowaniom nie uda się pokonać istotnego oporu przy pierwszym podejściu, to Bitcoin może liczyć na kilka istotnych poziomów wsparcia zanim cena ponownie pokonałaby 5 tysięcy dolarów, odrzucającym tym samym większość ostatnich umocnień.

O tym, że BTC będzie się umacniał pod koniec kwietnia wspominał Thomas Lee z instytucji inwestycyjnej Fundstrat. Jego zdaniem na rynku pojawiło się sześć oznak sugerujących, że do 2020 roku Bitcoin znajdzie się na nowych maksimach. Wśród nich znalazł się halving sieci, wysokie wolumeny handlowe, czy też rozrysowanie złotego krzyża przez średnie ruchome.

Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC w bliższej perspektywie
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC w bliższej perspektywie

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Silny Bitcoin napędza rynek altcoinów. Ethereum w górę o 11%

Tam gdzie rośnie kurs BTC, zazwyczaj rosną również inne kryptowaluty – i t z nawiązką. Potwierdzają to nastroje w czołówce kilkunastu największych tokenów. Wśród nich Ethereum zyskuje w przeciągu doby niemal 11%, a Monero, Litecoin, EOS i Cardano ponad 5%:

Altcoiny zyskują wraz z Bitcoinem. Źródło: Coinpaprika.com
Altcoiny zyskują wraz z Bitcoinem. Źródło: Coinpaprika.com

Będący liderem wzrostów ETH testuje poziom 190 dolarów, czyli najwyższy pułap od listopada ubiegłego roku. Co więcej notowania zamykały się w poniedziałek nad 200-okresową średnią ruchomą, nad którą znajdowały się ostatni raz w maju ub.r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here