Naga MarketsBitcoin po niemal 38 tys. dol. Ether pokonuje 1200 dol. Nowe rekordy na BTCBitcoin w trakcie czwartkowej sesji ustanowił nowe, historyczne maksimum i na luksemburskiej giełdzie Bitstamp był kwotowany po 37,8 tys. dol. Po tym jak w środowy poranek po raz pierwszy kurs BTC pokonywał poziom 35 tys. dol. po godzinie 05:00 czasu polskiego, środek tygodnia przyniósł wyraźną falę umocnień cyfrowego aktywa, która zakończyła się ostatecznie wzrostem o ponad 8% i wybiciem poziomu 37 tys. dol. Aprecjacja kontynuowana jest także dzisiaj i BTC dodaje do swojej wartości kolejny 1%.

  • Warto zauważyć, że od 12 grudnia, kiedy rozpoczął się obecny rajd wzrostowy bitcoina, kryptowaluta notowała jedynie pięć sesji spadkowych
  • Dzięki nowemu ATH na bitcoinie łączna kapitalizacja rynku kryptowalut pokonała zakres jednego biliona dolarów
  • Z rajdu BTC korzystają również inne kryptowaluty. Ether zyskuje 8% w skali doby, a XRP rośnie o niemal 30%

Bitcoin po raz kolejny ustanawia nowy rekord. Zyskuje niemal 30% od początku miesiąca

Kilkanaście godzin po tym jak kurs BTC wybijał poziom 35 tys. dol. wykres pogłębiał wzrosty i ustanawiał nowe ATH na poziomie wyższym o 2,8 tys. dol. Tempo wzrostów bitcoina staje się coraz bardziej dynamiczne, a cena mocno oddala się od historycznej średniej z 200 ostatnich sesji, która w tym momencie porusza się w okolicach 16 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin tuż pod poziomem 38 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

– Na BTC jest czysta hossa i nie odnotowujemy spadków o 30–40%, jak w 2017 r. Rynek jest bardziej dojrzały i ma większych nabywców. Pamiętaj jednak, że jesteśmy w fazie parabolicznej, co może wykreować silne ruchy korekcyjne – napisał Vijay Ayyar, szef działu rozwoju biznesu w giełdzie kryptowalut Luno w Singapurze.

W tym momencie trudno wskazać co jest bezpośrednią przyczyną wzrostów bitcoina na nowe, historyczne maksima. Zazwyczaj analitycy wymieniają te same czynniki: spadającą wartość dolara amerykańskiego, rosnącą adopcję instytucjonalną oraz bycze prognozy ekspertów ze świata tradycyjnych finansów. Wśród nich znalazł się między innymi JP Morgan, który uważa, że kurs BTC w długim terminie pokona poziom 146 tys. dol.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether coraz bliżej historycznych maksimów

Razem z bitcoinem bardzo silnie w środę zyskiwała również natywna kryptowaluta sieci Ethereum. Ether (ETH) rósł o niemal 10%, w czwartek pogłębiając tegoroczne maksima i testując poziom 1228 dol. Są to najwyższe wartości od stycznia 2018 roku, a kryptowalucie brakuje już trochę ponad 100 dolarów, aby ustanowić nowe historyczne szczyty.

W efekcie tak dynamicznej aprecjacji całego rynku mocno zyskała jego łączna kapitalizacja, która po raz pierwszy w historii przekracza poziom jednego biliona dolarów. Należy jednak uczciwie zauważyć, że za zdecydowaną większość tej wartości odpowiada BTC. Łączna wartość wszystkich bitcoinów znajdujących się w obiegu to obecnie prawie 700 miliardów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJSW najsłabszy wśród polskich blue chipów na zakończenie wtorkowej sesji
Następny artykułWIG zakończył wtorkową sesję z minimalnym wzrostem
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here