Naga Markets

W trakcie środowej sesji notowania Bitcoina (BTC) przez chwilę rosły do poziomu 23 815 dol., niemal ocierając się o kolejny okrągły pułap i testując sierpniowe maksima. Przed zakończeniem sesji zyski zostały jednak mocniej wycofane i kryptowaluta kończyła dzień na niespełna dwuprocentowym plusie i poziomie 23 tys. dol. Wycofanie zostało spowodowane przez pogorszenie nastrojów na światowych rynkach i minusowe zamknięcie Wall Street.

Bitcoin po niemal 24 tys. dol.! Kryptowaluta BTC testuje poziomy z sierpnia
Bitcoin po niemal 24 tys. dol.! Kryptowaluta BTC testuje poziomy z sierpnia

Bitcoin rysuje sygnał sprzedażowy?

Na wykresie dziennym Bitcoina widzimy, że poziom lokalnych szczytów ustanowiony 21 stycznia na wysokości 23 362 dolarów pełnił w środę rolę oporu, pod którym rozrysowała się świeca z długim górnym knotem. Tego typu jednoświecowe formacje określane są mianem „doji” i dla sympatyków analizy technicznej mogą być sygnałem odwrócenia wzrostów i okazją do sprzedaży.

Potwierdzeniem korekty technicznej BTC/USD byłoby zejście poniżej 22 429 dol., gdzie z kolei przebiegają maksima z września ubiegłego roku. Analitycy są jednak zgodni, że przy obecnym przewartościowaniu rynku (spójrz na wartość RSI w okolicach 80,00), kontrolowana techniczna korekta byłaby jak najbardziej na miejscu.

Jej potencjalnym punktem mogłaby być okolica 200 EMA i szczytów z listopada, czyli poziom 21-21,3 tys. dol.

Bitcoin po niemal 24 tys. dol.! Kryptowaluta BTC testuje poziomy z sierpnia
Bitcoin w środę przez chwilę znajdował się blisko poziomu 24 tys. dol., jednak pogorszenie rynkowych nastrojów wycofało sporą część wzrostów. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin mocno rósł na kilka godzin przed końcem środy, jednak ujemne zamknięcie na Wall Street, gdzie skromnie tracił między innymi S&P 500 oraz Nasdaq 100 po gorszych od oczekiwanych wynikach spółek, spowodowało odwrócenie apetytu na ryzyko.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Bossa

Ethereum konsoliduje tak samo jak kilka miesięcy temu

W tym samym czasie notowania Ethereum (ETH) znajdują się w całkowicie innym układzie niż Bitcoin. Wskaźnik RSI powraca do strefy neutralnej, a druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta konsoliduje pomiędzy lokalnym szczytem 1670 dol., a wsparciem 1500 dol. (dodatkowo wspieranym przez 200 EMA).

Bardzo podobna sytuacja miała miejsce na przełomie października oraz listopada 2022 roku, wtedy jednak kryzys i upadek giełdy FTX spowodował dynamiczną wyprzedaż i powrót poniżej 1100 dol. Chociaż obecnie taki scenariusz wydaje się odległy, to dalsze zachowanie Ethereum będzie w pełni zależne od tego, którą stroną opuści obecny ruch boczny.

Bitcoin po niemal 24 tys. dol.! Kryptowaluta BTC testuje poziomy z sierpnia
Ethereum kolejny tydzień z rzędu porusza się w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

Wybicie górą otworzyłoby drogę do maksimów wrześniowych, zlokalizowanych w okolicach okrągłego poziomu 1800 dol.

Cardano, Avalanche i Solana radzą sobie najlepiej

W ujęciu ostatnich 24 godzin w gronie 20 największych kryptowalut najlepiej radzą sobie Cardano (ADA), Avalanche (AVAX) oraz Solana (SOL), które rosną o około 5%. Za Cardano płaci się obecnie 0,3766 dol., za Avalanche 18,17 dol. a za Solanę 24,48 dol.

Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut również nieznacznie się umacnia i pozostaje cały czas tuż poniżej poziomu 1,1 biliona dolarów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułVigo Photonics ponownie zatrzymane przy 500 zł – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułCCC szykuje się do obrony wsparcia przy 41 zł
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here