Naga MarketsBitcoin po 9 tys. dolarów, najwyżej od miesięcy! Kurs BTC rośnie trzecią sesję z rzęduW trakcie wtorkowej sesji Bitcoin testował najwyższe poziomy od listopada i utrzymuje się nad psychologicznym oporem 9 tysięcy dolarów. Kurs BTC zyskuje trzecią sesję z rzędu napędzając pozytywne nastroje na szerokim rynku kryptowalut, umacniając się razem z tradycyjnymi bezpiecznymi przystaniami (m.in. złotem, jenem i frankiem) w obliczu rosnącej awersji do ryzyka wywołanej przez rozprzestrzenianie się chińskiego koronawirusa.


Bitcoin zyskuje niemal 10% od niedzielnej sesji

Obecny impuls wzrostowy rozpoczął się na wysokości lokalnych dołków jeszcze w niedzielę, a od tego czasu kurs BTC rósł o około 10%. Wtorkowy szczyt na luksemburskiej giełdzie Bitstamp został osiągnięty na poziomie 9143 dolarów, czyli w okolicach pułapów ostatni raz obserwowanych dwa miesiące temu.

Rynek kryptowalut w przeciągu 24 godzin zwiększa swoją wartość o 18 miliardów dolarów, a rynki coraz śmielej mówią o powrocie byków i wzrastającej aktywności inwestorów. W momencie gdy cześć ważnych międzynarodowych rynków traci, w tym giełdy oraz ropa, Bitcoin nie obawia się rosnących obaw rynkowych wywołanych koronawirusem z Chin. Coraz częściej mówi się również o tym, że BTC staje się dla inwestorów cyfrową formą bezpiecznej przystani.

Bitcoin na wykresie liniowym znalazł się na najwyższych poziomach od listopada. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin na wykresie liniowym znalazł się na najwyższych poziomach od listopada. Źródło: Tradingview.com

Najnowsze wzrosty powodują, że aprecjacja Bitcoina od początku roku sięga już niemal 30% pozytywnie wpływając na wzrost łącznej kapitalizacji całego rynku kryptowalutowego. Ta we wtorek znalazła się na poziomie 250 miliardów dolarów, który ostatni raz był obserwowany niespełna trzy miesiące temu.

Altcoiny również na zielono: Cardano, EOS i Litecoin w trójce najsilniej rosnących

Rynek altcoinów ponownie potwierdza, że w momencie wzrostów Bitcoina jest w stanie dynamicznie zyskiwać. Liderem aprecjacji w przeciągu ostatnich 24 godzin pozostają Cardano (+12%), EOS (+6%) oraz Litecoin (+5,3%), na kolejnych dwóch pozycjach z zyskiem około 4% znajdują się forki oryginalnego BTC – Bitcoin SV (BSV) oraz Bitcoin Cash (BCH). W gronie 20 największych kryptowalut ciężko szukać spadkowiczów – marginalną stratę notują jedynie Chainlink oraz stablecoin Tether.

Druga pod względem starszeństwa kryptowaluta, Litecoin, rośnie podobnie jak Bitcoin trzeci dzień z rzędu, w efekcie czego testuje poziom 60 dolarów i wybija 200 EMA. Co prawda kurs LTC ma przed sobą jeszcze lokalne maksima z połowy miesiąca, odbicie zwiększa jednak szanse na wybicie strefy oporu, którą tworzy dodatkowo strefa 64 dolarów z listopada. Gdyby udało się ją pokonać Litecoin powraca do lipcowo-wrześniowej strefy konsolidacji, której górne ograniczenie wypada w okolicach 100 dolarów.

Litecoin D1. Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: AUD/JPY – z negatywnym sentymentem
Następny artykułKurs euro spada w okolice 1,10 USD, polski złoty traci do głównych walut
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here