Naga MarketsBitcoin kosztuje ponownie więcej niż 9 000 USD. Co dalej czeka nas w kwestii kursu? I czy faktycznie w ciągu dwóch lat doświadczymy nowej bańki na kryptowalutach?

Jeszcze w piątek pisaliśmy o tym, że kurs BTC bliża się do 9 000 USD. Niektóre portale sugerowały, że już przebił ten poziom, ale nie było to zjawiskiem zauważalnym na wszystkich giełdach. Dziś CoinMarketCap jasno pokazuje, że za 1 BTC należy zapłacić już 9 080 USD. Daje nam to skok kursu o ponad 2 proc. w skali doby. Jeszcze mocniej rośnie ether – token Ethereum – bowiem za pojedynczą jednostkę za giełdach płaci się już 176 USD, co przekłada się na skok kursu o ok. 5 proc.

Z kolei o ponad 5 proc. skoczyła cena XRP. Dziś za token należy zapłacić 0,24 USD.

Bitcoin: co dalej z kursem?

Co dalej z ceną BTC? Jeszcze jesienią zeszłego roku tak wyglądała prognoza kursu NexusHasha, polskiego analityka, który publikuje swoje prognozy na swoim blogu:

“Wspomniany poziom 7200 USD, gdzie przypada nam fibo korekcyjne -61,8 proc., kolejny raz zadziałało na bitcoinie. Kurs w ciągu doby wzrósł o 40 proc. aż do poziomu 10 480 USD, w historii bitcoina ostatni taki wzrost notowaliśmy w 2011 r. Owe wybicie dodatkowo wspomogło przemówienie prezydenta Chin, na którym zachwalał technologie blockchain i wezwał do jej rozwoju ukazując zalety dla poszczególnych sektorów gospodarki. Powstało już kilka rządowych programów pilotażowych, a sam bank Chin zamierza wprowadzić walutę Central Bank Digital Currency (CBDC), która ma być konkurencyjna dla facebook’owej Libry. Zapalnikiem do tak dużych wzrostów było jeszcze zakończenie 3 – miesięcznych kontraktów na CME, które w trendzie spadkowym zazwyczaj skutkuje odreagowaniem w górę. Co do dalszych prognoz kursu bitcoina są one bez zmian w tym roku jeszcze jedno zejście do poziomów 8500 USD, a od stycznia trwałe przebicie 10 000 USD i rajd w stronę poprzedniego szczytu.”

Jak widać, prognozy NexusHasha w miarę dobrze się sprawdzają. Jest więc szansa, że wkrótce pożegnamy poziom poniżej 10 000 USD. W dłuższej perspektywie realna jest wizja bańki spekulacyjnej, która wywinduje kurs na nowe ATH.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here