Naga MarketsBitcoin po 8800 USD słuszną ceną dla wielorybów. BTC czeka głębsze cofnięcie?Wieloryby, jak określa się inwestorów z zasobnym portfelem nie zadowolą się ponad 10-procentowym spadkiem jakiego Bitcoin doświadczył w czwartek. Na giełdzie Bitfinex duże zlecenia kupna na BTC/USD zlokalizowane są dopiero w okolicach 8800 dolarów. Ponure nastroje inwestorów, na które wskazuje spadek indeksu strachu i chciwości dla kryptowalut (Cryptocurrency Fear & Greed) mogą ponadto zwiastować głębszą przecenę.

  • Duże zlecenia kupna Bitcoina na giełdzie Bitfinex na poziomie 8800 dol.
  • Wieloryby mogą liczyć na głębszą korektę
  • Korekta na BTC rezultatem wyprzedaży kryptowaluty przez górników

Zmiana nastrojów na BTC i duże zlecenia kupna

Silne osunięcie kursu BTC podczas wczorajszej sesji spowodował dramatyczną zmianę nastrojów inwestorów, zgodnie z indeksem Crypto Fear & Greed (Strachu i Chciwości), o czym była już mowa w tym artykule.

Indeks zaledwie kilka dni temu zajmował mocną pozycję w strefie „chciwości”, dziś jednak spadł o ponad 30 punktów i obecnie znajduje się na poziomie 40 pkt, co oznacza „strach”.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Ponure nastroje wśród krypto-inwestorów, na które wskazuje wspomniany wyżej indeks mogą zaowocować jeszcze głębszym osunięciem Bitcoina. Cole Garner zwrócił uwagę na poziom 8800 dolarów, gdzie wieloryby mają zlecenia kupna. To właśnie tam może uformować się dno spadku.


Spadek notowań Bitcoin do poziomu 8800 dolarów wskazywałby na około 30-procentową korektę. Jak pisał wczoraj Raoul Pal, CEO Global Macro Investor, w trakcie rynku byka po halvingu ponad 25-procentowe korekty nie są niczym niezwykłym. W 2017 roku cena w trakcie cofnięcia spadła nawet o ponad 40 proc.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Skąd te spadki na Bitcoinie?

Analitycy przypisują korektę Bitcoina przede wszystkim wyprzedaży ze strony górników. Przed spadkiem, firma analityczna CryptoQuant wskazała, że ​​grupy wydobywcze zmierzają do sprzedaży BTC.

Po prześledzeniu wypływów z głównych pul, dane pokazały, że górnicy przenieśli niezwykle duże ilości Bitcoinów na giełdy. Wkrótce potem cena BTC zaczęła spadać, ostatecznie osuwając się pod poziom 10.000 USD.

– Górnicy od wczoraj przenoszą niezwykle duże ilości #BTC. Kilka grup (Poolin, Slush, HaoBTC wyciągnęło Bitcoiny z portfeli wydobywczych i część z nich przesłało na giełdę – napisali badacze.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here