Naga MarketsBitcoin po 8 tys. USD! Kurs BTC nie był tak wysoko od 48 dniW trakcie środowej sesji notowania Bitcoina wyznaczały dotychczasowy szczyt na poziomie 8020 dolarów, testując 200-okresową średnią ruchomą i najwyższe poziomy od 11 marca. Na rynku futures kurs BTC wzrasta w połowie tygodnia o 2,7% pokazując coraz bardziej nerwowe oczekiwanie inwestorów na zbliżający się halving. Niepokoić może jedynie fakt, że aprecjacja w ostatnich dniach następuje przy malejącej aktywności kupujących oraz sprzedających

  • Bitcoin w środę testuje psychologiczny poziom 8 tysięcy dolarów pierwszy raz od 48 dni
  • Kurs BTC na rynku spot porusza się nieznacznie niżej i w środę na giełdzie Bitstamp dzienne maksimum znajduje się obecnie na 7950 dolarów
  • Najstarsza z kryptowalut na rynku kasowym jednak również narusza 200 EMA i testuje kilkudziesięciodniowe maksima
  • Wśród altcoinów najsilniej rosnąc XRP oraz Litecoin i Tron, których aprecjacja przekracza kolejno 8,7%, 4,4% oraz 4,3%.

Bitcoin testuje kolejny istotny poziom. Czy kurs BTC może dalej rosnąć?

Notowania BTC na rynku kontraktów terminowych poruszają się od końca marca w strefie konsolidacji, której dolne ograniczenie wyznaczają minima listopadowo-grudniowe w okolicach 6800 dolarów, a górne luka bessy z początku marca oraz minima z pierwszej sesji ubiegłego miesiąca. Jednocześnie wewnątrz tego kanału przebiegają również 50 i 200 EMA oraz 50% zniesienia trendu spadkowego, Bitcoin miał przed sobą więc wiele przeszkód do pokonania.

Te artykuły również Cię zainteresują
W środę, testuje kolejną z nich, a mianowicie poziom 8 tysięcy dolarów pokrywający się właśnie z 200-okresową średnią ruchomą, który jest kolejną przeszkodą na drodze do testu górnej bandy ruchu bocznego. Ostatecznie, wybicie 8400 dolarów na rynku futures wydaje się niezbędne, aby kurs BTC mógł ponownie powracać w okolice lutowych maksimów i testować poziomy powyżej 10 tys. dolarów.

Bitcoin w środę testuje bardzo istotny poziom. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin w środę testuje bardzo istotny poziom. Źródło: Tradingview.com

Na rynku spot sytuacja wygląda natomiast nieco inaczej. Bitcoin co prawda nie testował jeszcze okrągłej strefy 8 tys. dolarów, wybija jednak 200 EMA oraz dołki z października, które stanowiły obecnie ważną strefę oporu. Tutaj aktywność inwestorów jest nieco większa, a najstarsza kryptowaluta pnie się w górę ósmą sesję z rzędu.

Na silniejsze wzrosty Bitcoina w najbliższych miesiącach liczy między innymi popularny analityk kryptowalutowy, PlanB, który zaktualizował swój model przyszłej wyceny BTC. W związku z tym obecnie zakłada skok kursu do poziomu 288 tys. USD. Skromniejszą o kilkadziesiąt tysięcy dolarów prognozę utrzymywał natomiast Tim Draper, słynny inwestor venture capital. Założył się z rynkiem, że jeżeli Bitcoin nie skoczy do 250 tys. USD do 2023 roku to zje surowe jajko. Jest to zdecydowanie mniej drastyczny i bardziej realny zakład do zrealizowania niż ten, którym kilka lat temu świat cyfrowych walut zaskoczył John McAfee.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

XRP największym wygranym ostatnich 24 godzin. Litecoin i TRON idą w jego ślady

Z umocnienia Bitcoina korzysta cały rynek kryptowalut, którego kapitalizacja wzrasta o 2,3% do poziomu 231 miliardów dolarów. W gronie TOP20 altcoinów w przeciągu ostatniej doby najsilniej rośnie token sieci Ripple, XRP, umacniając się o 8,7%. W jego ślady podążają Litecoin i Tron zyskujące ponad 4% oraz Ethereum rosnące o 3,5% i wybijające strefę 200 dolarów.

Coin360.com
Coin360.com

Pozytywne nastroje na szerokim rynku potwierdza również powyższa mapa cieplna, na której doskonale widać, że zieleń całkowicie zdominowała kryptowaluty w połowie tygodnie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here