Naga MarketsBitcoin po 7,9 tys. USD przed wygaśnięciem futures. Kurs BTC najwyżej od 12 marcaNotowania Bitcoina na rynku kontraktów terminowych giełdy CME rosły w czwartek o 6,57%, testując w kluczowym momencie sesji poziom 7870 dolarów i najwyższe poziomy od 12 marca (dnia gdy kurs BTC notował kilkudziesięcioprocentowe spadki). Zdaniem ekspertów głównym katalizatorem wczorajszych wzrostów ma być piątkowe wygasanie kwietniowych futuresów. W czwartkowy poranek na giełdzie Bitmex zlikwidowano kontrakty o wartości ponad 68 milionów dolarów.

  • Wygasanie kontraktów terminowych na giełdzie CME zazwyczaj wpływa na podbicie ceny Bitcoina
  • Kurs BTC fut. w piątek wynosi 7610 dolarów, utrzymując się na półtoramiesięcznych maksimach i nad średnią ruchomą 50 EMA (pierwszy raz od początku ubiegłego miesiąca).
  • Na rynku spot (giełda Bitstamp) za jednego Bitcoina w czwartek płacono maksymalnie 7757 dolarów, a w piątek notowania wynoszą 7485 dolarów, poruszając się z wyraźną przeceną do rynku kontraktów terminowych

Bitcoin cały czas czeka na wybicie poziomu 8 tysięcy dolarów

Zdaniem Kevina Kelly’ego, jednego z byłych analityków Bloomberga i założyciela firmy kryptowalutowej Delphi Capital, „istnieje powszechne oczekiwanie na wzrost zmienności w obliczu wygasania kontraktów”. Oprócz tego rynek czeka również na „silniejszy ruch w górę lub w dół w związku z obecną konsolidacją”. Zgodnie z danym portalu Skew, z giełdy BitMEX w trakcie czwartkowej zostało zlikwidowanych ponad 68 milionów dolarów w kontraktach XBT/USD.

Likwidacja kontraktów XBT/USD na giełdzie BitMEX. Źródło: Skew
Likwidacja kontraktów XBT/USD na giełdzie BitMEX. Źródło: Skew

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Według agencji prasowej Bloomberga, wskaźniki techniczne sugerują, że Bitcoin musi pokonać poziom 8 tysięcy dolarów, jeżeli chce rozpocząć silniejszy rajd wzrostowy. Indeks RSI (14-okresowy) nadal nie znalazł się w strefie wykupienia, rynek ma więc przynajmniej w teorii miejsce na rozwinięcie ruchów wzrostowych.

Bitcoin na rynku futures, giełda CME. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin na rynku futures, giełda CME. Źródło: Tradingview.com

Piątkowa sesja przynosi delikatną korektę spadkową, kurs BTC jednak nadal utrzymuje się nad dotychczasowymi maksimami z kwietnia, które powinny pełnić obecnie rolę poziomu wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDaniel Ryczek zrezygnował z pełnienia funkcji członka zarządu OT Logistics
Następny artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, AUD/CHF, GBP/NZD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here